Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe hangszigetelés?

Albérletbe hangszigetelés?

Figyelt kérdés

Tudtok valami nem túl drága megoldást mennyezetre?

Ezt nekem vagy tulajnak "illene" kifizetni? MINDEN lehallatszik, a sima normális beszélgetés is.



2017. jan. 10. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha téged zavar, akkor neked kell kifizetned, de ha NAGYON rendes a tulaj, akkor esetleg átvállalja.

Neki nem érdeke, mert ha neked nem tetszik, egyéni érzékenységed okán, akkor legfeljebb elköltözöl.

Ő 5 perc múlva talál másik, kevésbé érzékeny bérlőt.

Válaszd a legkézenfekvőbb köztes megoldást, költözz valami régi építésűbe, ott is a legfelső emeletre és megszűnnek a gondjaid.

2017. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Igenis a tulajnak az érdeke, hogy kiadhassa a csendes lakást normális bérlőnek, nem pedig a hangos vackot az igénytelennek. A hangszigetelés emeli az ingatlan értékét, szóval ez a tulaj "dolga" vagy adja ki akkor pályaudvari lármához szokott hajléktalanoknak.
2017. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Az 1 es válasszal értek én is egyet.Nekem,mint albérlet kiadónak az az érdekem,hogy kiadjam .Ha egy szoba ,lakás sok igény kielégit,annak az ára is nagyobb .

Aki úgy gondolja,hogy hosszú távú lesz az itt lakás,az a tulaj engedélyével fokozhatja ezt a konfortot .Még az is lehet,a ráforditást le lehet lakni .

2017. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

2-es nem gondolod komolyan, hogy egy tulajdonos az éppen ott lakó bérlő igényei szerint fogja átépíteni a lakását, amikor tényleg inkább kereslet van mint kínálat.

Csekély kivételtől eltekintve az emberek éjszaka alszanak - a bérlő is - tehát nem beszélgetnek, vagy hasonlók.

Szerintem, ha a bérlőt zavarja valami teljesen hétköznapi emberi tevékenység, akkor az az ő problémája és nem a tulajdonosé.

Nehogy már több-százezer Ft-os költséget kelljen ezért a tulajdonosnak bevállalnia, amikor találhat olyan bérlőt is, aki az ilyesmiket észre sem veszi.

Ehhez nem kell Keleti pu-i hajléktalannak lennie, legfeljebb kevésbé érzékeny idegrendszerűnek, vagy csak fáradtabbnak.

Nem vagyok bérbeadó, mielőtt megkérdeznéd, csak lakó vagyok valahol, ahol más emberek is élnek, de én tulajdonosként nem vállalnám ezt be.

De mivel egyikünk sem a tulajdonos, ezt majd a Kérdező eldönti vele, legyen szerencséje!

2017. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Ez szerintem nem a tulaj dolga. Van ilyen lakás, és sok ember abszolút együtt tud élni ezzel. Mi úgy oldjuk meg, hogy csak legfelső emeletre költözünk.
2017. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

A lakas festese, felujitasa, atalakitasa a tulaj dolga, viszont te alberlokent nem kotelezheted ot semmire se.


Esetleg megbeszelhetitek, hogy ha o ezt vagy azt megcsinalja, akkor te x forinttal tobbet fogsz neki fizetni havonta. Vagy belemegy az alkuba, vagy nem. Utobbi esetben vagy keresel masik alberletet, vagy beletorodsz, hogy neha zaj van.

2017. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
"illeni" egyikotoknek sem illik. Lehet, hogy evek ota te vagy az elso lako, akit zavarnak a fenti zajok, ha igy odaallsz a tulajnak, nem valoszinu, hogy o erre penzt fizet. Elkoltozni jar, ha mar az elozo lakok is jeleztek a problemat, es te szepen megmondod, hogy sajnos ha nem szigetelteti le, nem tudsz tovabb ott maradni, lehet, hogy belemegy, de egy komoly kozetgyapotos szigeteles nem olcso, par szazezres tetel. Meg az sem mindegy, hogy milyen az epulet, ha panel, vagy csusztatott zsalus, akkor nem lehet szigetelni, mert az oldalso falakon keresztul is terjed a hang.
2017. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az előző lakók is emiatt költöztek el. Nekem úgy adta ki a lakást, hogy a szomszédok hangosak, az néha oké lenne. De itt nem erről van szó, hanem minden teljesen áthallatszik. Köszönöm a válaszokat.
2017. jan. 14. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!