Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak ezzel a zajjal?

Mit csináljak ezzel a zajjal?

Figyelt kérdés

ketten lakunk a lakásban. Az én szobám ajtaja a wc-re néz. Az említett ajtó egy régi rossz hangszigetelésű ajtó, aminek nagyrésze még üveg is. A küszöb is csak annyi, hogy épp eltakarja az ajtó alatti nyílást, viszont az ajtó és a küszöb nem érintkezik, van pár miliméter közöttük.


Ha valaki bemegy a wc-be, akkor lehet elég erősen hallani ahogy lehúzza a vizet, pisilést ha a vízben ér véget az ív.


Azt is lehet valamennyire hallani ha konyhában van valaki, és rakodik, vagy ott beszélgetnek mondjuk ketten.


Tehát kellemetlen ha épp a szobában vagyok.


A kérdésem az lenne, hogy a wc ajtaját lenne-e jobb szigetelni, vagy a saját ajtómat (mivel a konyhából szűrődő zajok annyira nem zavarnak, inkább azt szeretném ha a wc-ből kiszűrődő zajokat tudnám csillapítani, de akkor is fennáll a kérdés, hogy a wc ajtót vagy a sajátomat)?


A kérdés második része pedig, hogy hogyan tudom ezt megoldani házilag? Milyen hatása van a hangszigetelő szivacsnak, vagy mi lenne a legjobb megoldás szerintetek?

Az ajtó köré is raknék gumi csíkokat, amik jobb záródást biztosítanának.


Csere, vagy az ajtóra való új réteg építése nem lehetőség, mivel a tulaj nem engedélyezné, de azért említettem a hangszigetelő szivacsot, mert azt relatív könnyű levenni.


Egyébként a wc elég kicsi, és viszhangzik. Oda kellene a szigetelés, vagy a saját ajtómra, és hogyan lehetne ezt megoldani legjobban házilag?


Köszönöm!



2016. máj. 3. 00:28
 1/2 apababa ***** válasza:
Szerintem a te ajtódat kell szigetelni de mégjobb lenne lecserélni ha annyira szar. A cserébe is könnyebben belemenne a tulaj mint a toldozás - foltozásba. Az űveg rossz hang és hőszigetelő. Nem nagy kűlömbség van árban.
2016. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Esetleg egy másik albérlet.
2016. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!