Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan kell albérlőt felvenni?

Hogyan kell albérlőt felvenni?

Figyelt kérdés

Nincs lakásom, amit kiadnék, csak érdekel, hogy hogy történik.

Szóval írnak valamiféle szerződést ügyvéddel és aztán a bérleti díjat le kell adóznia a főbérlőnek?

Vagy ha megbíznak egymásban, akkor nincs szerződés és nem is kell adózni?

Köszönöm!


2017. jan. 17. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Adózni Elvileg igy is, úgy is kell. Nem feltétlenül kell ügyvéd, de szerződést erősen ajánlom! Ha biztos hogy nem trógereket,drogosokat, vandál barmokat szerzel ,hanem FIZETŐKÉPES embereket,akkor ügyvéd csak pénzkidobás.
2017. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi ügyvéddel irattuk a szerződést. Azt aláírtuk 2 tanúval, megbeszéltük a részleteket. Lakbért és rezsit fizeti havonta átutalással, én számlát adok róla, azt bedobom a postaládába, adóbevalláskor leadózom. Elvileg kell adóelőleget fizetni, de azt sokszor elfelejtem.
2017. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 18. 19:54
 4/4 kovpet ***** válasza:

"Vagy ha megbíznak egymásban, akkor nincs szerződés és nem is kell adózni?"


Na igen, csak ha lesz valami vitás kérdés, akkor zsarolható lesz a bérbeadó és szerződés híján kidobható lesz a bérlő. Igazából ez senkinek sem jó, az egyetlen előnye az a 30%. Ami persze tud nagy előny lenni és ha nincs vitás kérdés, akkor nincs gond sem.

Én azért nem mernék kiadni lakást, csak legálisan, leadózva. Túl nagy érték ahhoz, hogy kockáztassam.

2017. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!