Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha egyetemista vagyok és...

Ha egyetemista vagyok és albérletet fizetek, de a jövőmet ebben a városban képzelem el, akkor nem lenne értelmesebb felvenni egy kis hitelt lakásvásárlásra, hiszen a törlesztő az olyan, mintha a lakbért fizetném, és így nem megy kukába a pénz?

Figyelt kérdés

Egyetlen egy dolog van ami közbejön, hogy mennyi az az átlagos életkor, amikor egy pár akik lakásban élnek, szeretnének egy kertes házat?


Úgy értelmezem, hogy nyilván hülyeség hosszú futamidőre felvenni, ha utána még kertes házba szeretnénk menni.



2017. jan. 10. 11:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha van onerod es jovedelmed, akkor minden tovabbi nelkul megteheted.


Hogy ertelmesebb-e hosszu tavon az meg sok mindentol fugg. En biztos nem kotottem volna le magam ennyire egyetemistakent.

2017. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha egyetemista vagy, kétlem hogy van akkora jövedelmed és olyan munkaviszonyod, hogy hitelt kapj rá.

Esetleg ha a szüleid fel tudják venni úgy, hogy te fizeted, jó ötlet lehet.


Az szerintem teljesen mindegy ki mikor akar kertes házba kötlözni. A húgom pl. soha, ő imád a város közepén élni. Én már 22-23 évesen is kertes házba vágytam.


De ha van egy lakásod és kertes házba akarsz költözni a lakást ki lehet adni ha már hitelmentes és abból fedezni pl. a ház hitelének egy részét. Vagy egyszerűen eladni és beleforgatni a házba az árát.

2017. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

ha van önerőd ami kell is bőven és a bank szerint hitelképes vagy (rendszeres jövedelem,határozatlan munkaszerződés,x ideje már be vagy jelentve és azért nagyon jó kereset stb stb ) akkor van esélyed hitelre.

A futamidőnél többek között van olyan is,hogy JTM (jövedelemarányos törlesztési mutató) és az senkit nem érdekel,hogy mennyi csurog feketén a zsebbe mert csak a bejelentett jövedelmet nézik.

2017. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod hogy ebben a városban szeretnél maradni mindenképp, akkor igen, érdemesebb lenne lakást venni, mint albérletet fizetni, de hitelt csak olyanok kapnak, akiknek van rendes munkajövedelmük, és szerintem 5 milliónál többet elég kockázatos felvenni, ha nincs semmi önerőd és mondjuk 10 milliót fel akarsz venni hitelnek akkor a törlesztőrészlet rengeteg lesz, több, mint most az albid ára.

Úgy érdemes lakást venni szerintem ha már van valamennyi önerőd, plusz állásod is. Ha kertes házat szeretnél mondjuk 5-10 éven belül akkor nincs értelme egy másik lakásra felvenned sok hitelt.

2017. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat!

Igen, nyilván a hitel miatt a szülői részt néznék, én a félretett pénzemből szeretném az önerő részét segíteni.


Családi vállalkozás esetén mit néznek ha lakásvásárlásra szeretnénk hitelt?

2017. jan. 10. 14:30
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Vegyél/vegyetek fel hitelt, ne az albira szórd ki a pénzt. De miért nem azonnal veszel kertes házat?

Akkor egy lépést megspórolnál és sok helyen egy lakás áráért már házat is lehet kapni.

2017. jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Azért, mert egyetemista vagyok és annyi valutánk nincs jelenleg, hogy kertes házat tudnánk venni.


Kertes házat akkor szeretnék, ha már dolgozok és családom van. A házat pedig a család szempontjából szeretném építtetni. A lakás kisebb kiadásokkal jár, és lakásban lakva lehet a legtöbbet spórolni ha az embernek jó állása van. Az idő alatt szeretném összegyűjteni a kertes házra valót majd.

2017. jan. 10. 16:58
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Tudom, hogy az albi ára kidobott pénznek látszik. De a hitel kamata még nagyobb kidobott pénz lesz. Egyetemistaként nem tudhatod, hova sodor az élet. És ha az ország (vagy a világ) másik végébe, akkor lesz egy lakásod, ami csak nyűgként fog funkcionálni. Én meggondolnám, hogy a mobilitásom és a jövőm fontos, vagy az, hogy legyen egy luk, amit magaménak mondhatok. A világ változik. Vedd pl Komlót, vagy Ózdot. Valaki fönt csettint egyet az ujjával, és a szép jövővel kecsegtető, biztonságos város egycsapásra egy lepusztult romhalmaz lesz. Az ingatlanok eladhatatlanok, munkahely nincs.
2017. jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Miguel, ha bekövetkezne, amiket írtál, akkor kiadhatja és a bérleti díjból fedezi a törlesztőrészleteket.

Aztán egyszer, ha úgy gondolja, legfeljebb eladja.

Az életet sajnos nem lehet előre kiszámítani, ahogy te is írtad, de ha mindig erre gondolnánk, akkor egy lépést sem mernénk tenni előre.

2017. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mind a kettőben van igazság úgy gondolom. De igen, egy lakás egy egyetemi városban mindig érték marad. Ha nem lenne lakásvásárlási szándékom szükségleti szempontból, akkor befektetés miatt is kedvező és hasznos lenne.


Létezik egy zsidó mondás, miszerint a pénzedet hosszú távon 1/3 aranyba, 1/3 értékpapírba, 1/3 ingatlanba fektesd be, mert valamelyik mindig megy.


Szóval nem hinném, hogy kifejezetten a lakásvásárlás annyira rossz ötlet úgy, hogy nem a hasamra csapva, hanem a jövőmet elképzelve gondolom. Persze ha nem jön be akkor a kiadás a legjobb opció.

2017. jan. 10. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!