Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az új albérletemben 16 fok...

Az új albérletemben 16 fok van, amit most vettem ki. Nagyon átvertek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy gyorsan kellett albérletet találnom, és nem voltam elég körültekintő.

Sajnos a lakásban amit kivettem, 16, max 17 fok van, de az elektromos melegítővel sem megy 20 fok fölé, és az mellette nagyon sokat fogyaszt.

Viszont voltunk közjegyzőnél is, és a szerződésben az áll, hogy a lakásban található minden eszköz, meghibásodás, stb. én felelek.

Voltak itt a távhőtöl, és mondták hogy ezzel a lakással mindig is ez volt a probléma, évek óta nem tudják megcsinálni, és az egész panel épületben nincs meleg. Én pedig a földszinten lakom.

Mit csináljak?

Mindemellett havi 12.000.- fűtés ÁTalányt fizetek!!!

Ha felmondom, akkor buktam a kauciót, illetve a közjegyzői díjat is nekem kell állnom.



#hideg #albérlet #16 fok #basszamegakikiadta
2017. jan. 29. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát, ezt mifelénk tanulópénznek hívják. De ha ez vigasztal, 40 éve olyan albérletben laktam, hogy ha este 10-kor lekapcsoltam az olajkályhát, reggelre befagyott a víz a pohárba.
2017. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, igazad van, végülis mit tudok csinálni. Csak olyan rossz így egyedül, nem hogy még fagyoskodni is.
2017. jan. 29. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Hasznald ki a felmondasi idot, es keress masik alberletet.


Egyebkent meg egy jo ugyveddel a 'kedves' foberlot erosen be lehetne perelni, hogy elhallgatta eloled a lakas egyik legsulyosabb hibajat (miszerint kb. futhetetlen).

2017. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Távhősöktől kérsz egy hivatalos jegyzőkönyv másolatot, amiben leírják azt, amit te itt előadtál. Utána mégy a közjegyzőhöz (bár nem tudom, hogy az miért került bele a dologba) ill. közlöd a érbeadóval, hogy adja vissza a kauciót, különben beperled polgári peres eljárásban, mert a számodra rejtett hibáról (amiről ő tudott) téged nem tájékoztatott, megtévesztett, csalást követett el.
2017. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Ez hibás teljesítés, még lakbér sem jár egy ilyen lakásért. Rendkívüli felmondással élhetsz. Hogy a meghibásodásért te felelnél, az a megállapodás jogszabályellenes ezért semmis.
2017. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Mi a 9ediken lakunk, itt már 30éve mióta áll a ház, nem volt 16-18 foknál több télen, most, hogy ilyen brutál hideg van kint, 14 is előfordul...

gyapjú takaró és réteges ruházat... ennyit tehetsz...

a panelok többségében főleg ahol távhő van, ott hideg van...

2017. jan. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Keress fel egy ügyvédet! Minden pénz visszajár, mivel elhallgatta a hibát, a lakás nem fűtött. Ez nem számít meghibásodásnak, mivel a hiba már akkor fennállt, mikor a szerződést megkötöttétek. Ha van pénzed keress másik albérletet minél hamarabb és kezdj el perelni.
2017. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

"Voltak itt a távhőtöl, és mondták hogy ezzel a lakással mindig is ez volt a probléma, évek óta nem tudják megcsinálni, és az egész panel épületben nincs meleg."


Ez esetben, ez NEM A TULAJDONOS HIBÁJA!!

Náluk a 18 fik a "normális", ők ezt szokták meg.


Amúgy, ha nyáron meg 30 fok lesz a szobában azt is megreklamálod??

2017. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

huhh, hát nálunk is ez volt a helyzet..

egy hónapot voltunk albérletben, a hőmérséklet nem nagyon ment 15 fok fölé, de emellett 40 000 - 50 000 ft körül van CSAK a gázszámla januárra!!

jelenleg 2 fok körül van ott. lehetetlen megmaradni.

tudom hogy ez nem segítség.. mi se tudtunk sok mindent tenni vele...ráadásul hogy kint is ilyen hideg van.. pont most..

2017. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

#8 hát kinek a hibája, csak nem a bérlőé?


Amelyik lakást max. 17 fokra lehet felfűteni, az lakhatásra alkalmatlan, de legalább is hibás. Függetlenül attól, hogy a tulajdonosnak felróható-e a hiba, az ő kötelessége azt kijavítani. Ha nem teszi, a bérlő rendkívüli felmondással élhet. (Sőt, ha a lakás állapota az egészséget veszélyezteti, ami 17 fokos hidegnél simán megállhat, akkor a bérlőt akkor is megilleti a rendkívüli felmondás, ha szerződéskötéskor tudott a hibáról.) Gondolom, a péknek sem fizetsz a meg nem sütött zsemléért, ha mondjuk elromlik a kemencéje, és nagyjából nem fog érdekelni, hogy a pék hibájából romlott-e el. Ha nincs vagy hibás a teljesítés, akkor nem jár fizetség sem.

2017. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!