Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A kauciót milyen határidővel...

A kauciót milyen határidővel kell visszafizetni?

Figyelt kérdés
A bérbeadónak mikor kell visszaadnia a kaució összegét: amikor a bérlő kiköltözik az ingatlanból, vagy kap még valamennyi haladékot, hogy ellenőrizze a lakás műszaki állapotát (mosógép, tűzhely stb.), illetve megvárhatja még a közüzemi számlákat is postán? Van erre a visszafizetésre valamilyen előírt határidő?
2017. jan. 31. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már mindent hiánytanul,rendben átadtál .Erről szól a kaució.Ilyen egyszerű ez .
2017. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ez azt jelenti, hogy nem a kiköltözéskor, nem? Mert akkor a rezsi még nincs tisztázva.
2017. jan. 31. 14:07
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyszer béreltünk autót külföldön, és a kauciót később utalták vissza, mert lehetnek "rejtett hibák".
2017. jan. 31. 14:08
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Én nem adnám át a kulcsot, amíg nem kapom vissza a kauciót, csak úgy mint ahogy ők sem adták volna át nekem amíg nem teszem azt le..
2017. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kovpet ***** válasza:
100%
Pedig lehetnek rejtett hibák, de ami a fontosabb: az utolsó rezsi számlája sem akkor érkezik meg, amikor a bérlő kiköltözik, hanem csak utána. Azt még a bérlőnek kell állnia.
2017. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Kiköltözéskor felírjátok az óraállásokat, abból ki lehet számolni, mennyi rezsi tartozásod van még. A lakásban érdemes találkozni a tulajjal, így meg tudja nézni, hogy minden rendben, te átadod a kulcsot, ő visszaadja a kauciót (amiből levonja az utolsó - kiszámolt - rezsit).

Ennyi. Nem kell túlbonyolítani.

2017. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4%
SOHA nem adják vissza a kauciót, ne is számíts rá. Mindig találnak valami ürügyet.
2017. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7 Heh, gondolom neked nem véletlen. :)

Ha normális bérlőként normális tulajokat találsz, akkor ez rendben szokott menni. Valami gebasz van az egyenletben ha te nem szoktad viszakapni....

2017. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, én eddig mindenhonnan visszakaptam forintra pontosan...
2017. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kiköltözés után odahívod a tulajt,hogy átadnád a lakást.

Te sem úgy vetted át,hogy a tulaj nem volt ott,csak a kulcsér mentél .Ez igy szokott lenni normális esetben .Ha minden oké,akkor már csak a rezsi kiszámitása marad .

Itt nem mindig van egyetértés,mert nem olyan könnyű kiszámolni az adott fogyasztást .pl.a viz fogyasztást literre .Normális emberek azét ebben is egye

sségre jutnak .A számlák nem a bérlő ott lakásához vannak igazitva,tehát itt meg kell egyezni,senki se járjon aránylag rosszul .Ha a rezsi is tisztázva,kapom vissza a kauciót,és adom a kulcsot.

Sok bérlő azt gondolja ,aprócska kis kárt okoztam,pl.kis részen a fal festését ledörzsöltem,vagy még vakolat is lejött.Ránézésre tényleg nem nagy dolog.

De kijavitásához keressek szakembert,többszörös anyagot kell megvennem,mint ami szűkséges.Ki sem adhatom a lakást amig rendben nincs.Akkor most lehet számolgatni,mennyi is marad a kaucióból ilyen esetben .

2017. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!