Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni ha a...

Mit tudok csinálni ha a főbérlőm nem akarja visszafizetni a 2 havi kauciót?

Figyelt kérdés
Beköltöztem egy lakásba még anno, és ki kellett csenegtnem 2 havi kauciót, ami oké is. Csak most összeköltöznék a párommal és a két havi kaució (mivel nem vágtam tönkre semmit) visszajár. De a főbérlőm nem akarja visszafizetni, azt mondja h nem fizeti vissza. Most akkor mit tudok tenni? Mert h írtunk szerződést, dehát az csak egy formális dolog, ugye ügyvéd nem látta , szal jogi ereje semmilyen nincs. Mit csináljak? verjem ki belőle hátha felköhögi? :)

2012. nov. 11. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

1. Betartottad a felmondási időt? Kiköltözés előtt egy hónappal szokás. Szóval ha nem, akkor nem nagyon pattoghatsz:S


2. Adott számlákat a tulaj, amikor jött a lakbérért? Mert ha nem, be lehet azzal fenyíteni, hogy felnyomjátok az APEH-nál, ha nem csengeti vissza a kauciót. Egyszer én is így kértem vissza.

2012. nov. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Ha írtatok szerzödést akkor te védve vagy. Mert a föbérlönek kötelessége az apeh fele ezt lejelenteni és adózni utánna. számla köteles ez szerintem nem, mert azt csak cégek adhatnak, de adóköteles viszont igen.

Kérd meg a szomszédokat hogy legalább 1 valaki írjon aká egy papírt amiben leírjátok hogy mettöl meddig igen is ott laktál. majd menj be az apehez vagy a rendörségre és mutasd meg a szerzödésedet. Ès mond hogy nem adja vissza a kauciót a föbérlö.

De ha pl lelaktad a lakást, kárt tettél dolgokban akkor nem köteles vissza adnia.

2012. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szerződésetek érvényes még attól, hogy nem látta ügyvéd.

Sőt, ki is perelhetnéd belőle a két havi kauciót.

A legegyszerűbb, ha lelakod azt a két hónapot, tehát ő nem fizet neked, te nem fizetsz neki, azt a pénzt félreteszed, és össze tudtok belőle költözni.

Ki sem rakhat, ki sem zárhat, elvégre érvényes bérleti szerződésetek van, és eszedbe ne jusson semmilyen szerződésbontást aláírni.


A másik lehetőség tényleg az, ha "picit" megfenyegetitek, hogy a NAV felé többet fog csengetni, és velük kicsit nehezebb egyezkedni, hogy neki most nincs kedve.


Amennyiben a kauciót nem adja vissza, úgy megszegi a szerződést.

2012. nov. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne érvényes a szerződés. A bérlő törvény szerint a hónap végére felmondhat, de a felmondási idő nem lehet rövidebb 15 napnál. Tehát ha legalább 15 nappal hó vége előtt írásban felmondasz, akkor hó végén kiköltözöl, és a következő hónaptól nem kell bérleti díjat fizetned. A kaució pedig visszajár, már amennyiben minden szerződéses költséget megfizettél. Ha nem kapod vissza, akkor perelheted a bérbeadót. Erőszakot nem tanácsos alkalmazni, büntethetővé teszed magad vele. Szóval az egyetlen törvényes lehetőség a per.
2012. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!