Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek sem kellene a...

Szerintetek sem kellene a teljes havi rezsit fizetni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Január 7-én költöztem ki az albérletből amit 3-an béreltünk. Most jöttek meg a januári számlák, a tulaj az egész rezsi harmadát akarja.kifizettetni velem. Szerintem úgy lenne fair, ha csak az 1 heti fogyasztásomat kellene kifizetnem. Miért álljam a többiek és az új lakó fogyasztását? Nyílván ha mondjuk 20-án mentem volna el, akkor nem szólnék semmit, de így... A számlák egyébként Jan 1.-31. közötti időszakra vonatkoznak.
2017. febr. 12. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi van a szerződésben. Ha aszerint szóltál időben, és rögtön lett új lakó, akkor így fair, ahogy írtad.

Ha nem jelezted időben, és ezért csak később tudott új lakót találni, akkor úgy fair, hogy fizess!

De mint írtam, nem mindegy, mi van a szerződésben...

2017. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A bérleti díjat kifizetem egész hónapra. Még decemberben szóltam h február 1-től nem lakom ott, csak időközben hamarabb találtam lakást.
2017. febr. 12. 10:27
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Tehát ők is február 1-től kerestek új lakót...
2017. febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még januárban beköltözött az új ember de mindegy. Ha neki nem kell fizetni rezsit mert csak 3-4 napot volt ott, akkor nekem se kelljen már a teljes havit, amikor csak 6-7 napot voltam őt. Ha lemondom a netet hó közben, akkor sem kell a teljes havit kifizetni csak az arányos részét.
2017. febr. 12. 11:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom magam: minden attól függ, mi van a szerződésben. Erről semmit nem írtál...

Villany, fűtés akkor is megy, ha te már nem vagy ott. A rész egy része független az ort lakók számától.

Az se lenne fair, hogy a másik kettő bérlő fizessen többet amiatt, mert te előbb elköltöztél, mint jelezted...

Én emiatt azt tartanám fairnek, ha addig a napig kellene fizetned a rád eső részt, amíg az új lakó beköltözött. Hiszen te azt jelezted, hogy február elsejével költözöl. Így emiatt nem tudták időben pótolni a helyedet.


De mint írtam: az számít, ami a szerződésben van, amit mindketten elfogadtatok.

2017. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

*a rezsi egy része független az ott lakók számától


Ezt a részt elírtam, bocs...

2017. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xswerdy ***** válasza:
100%

Igazából az utódoddal, meg a lakótársakkal kellene megegyezni, hogy hogy osztjátok a hónapot. Illene valamennyit már az utódnak is fizetni, meg amíg csak ketten voltak, addig fizethetnek (arányaiban) kicsit többet a többiek, hiszen az össz fogyasztás ffeltehetőleg kevesebb volt pl. vízből (már ha mérve van).


De mindezzel - gondolom - a tulaj nem akar foglalkozni. Úgy úgy számolt, hogy te februártól mész el, az addigi rezsit osztja hárommal.

2017. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szerződést február 1.-el mondtad fel, a rezsit is ki kell fizetned egész januárra, attól függetlenül, hogy korábban kiköltöztél. Persze azt megtilthattad volna, hogy januárban beköltözzön az új lakó, mivel akkor még a szoba a tied volt, ki volt fizetve.
2017. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd kifizetteti az új bérlővel is a januári hónapot...
2017. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!