Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hova költöznél szívesebben...

Hova költöznél szívesebben Budapesten? XIII. kerület / VIII. kerület?

Figyelt kérdés

Két lehetőségem van. Az egyik, hogy a XIII. kerületbe költözöm egyedül, egy eléggé eldugott, nagyon csendes (mondhatni kihalt) utcába, egy régi bérházba, ahol alig élnek, és azok is csak nagyon idős emberek (Szent László út a Petneházy és a Frangepán között). Az épület lépcsőháza omladozik, a hideg ráz tőle,egy egyszobás garzonlakásban élnék, ami elég csúnyácska, cserébe nagyon olcsó, kb 50 lenne rezsivel.

A másik, hogy egy nagyon jó lakóközösségű VIII. kerületi, frissen felújított épületben vennék ki egy lakótárssal lakást. Az épület biztonságos, kamerával őrzött, nagyon szép, viszont nem olvastam túl jőkat a környékről, mégis talán jobban biztonságban érezném magam itt. Orczy útról lenne szó, a kínai piac közelében. Itt olyan 15-20 ezerrel többet kéne fizetnem, tehát 60-70 körül, ami elég megterhelő lenne számomra.


Eléggé nehezemre esik mérlegelni a dolgokat, merta 13. kerületi lakásban szerintem félnék egyedül, a kihalt, macskaköves kis utcától frászt kapnék, viszont a 8. kerülettel is nyilván vannak fenntartásaim, főleg sötétedés után. Anya azt mondja, hogy nyugodtabban aludna, ha lakótárssal élnék a 8.-ban, mint egyedül a másik helyen.


Az a fontos, hogy nagyon hamar be tudjak jutni a belvárosba (Deák tér, Fővám tér), jó legyen a közlekedés, lehetőleg éjszaka is.


Közlekedés és közbiztonság szempontjából melyik hely a jobb szerintetek, ti hova költöznétek a helyemben?


21/L



2017. febr. 14. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Hát szó se róla, egyik sem nagypolgári negyed... Én laktam a Váci úton ilyen düledező garzonban egy évig, túléltem. De elég is volt, nagyon lehúzó környezet.

A VIII. kerület talán őrzöttebb a rossz híre miatt és ha félsz egyedül, inkább ezt válaszd. Esetleg nézz további lehetőségeket.

2017. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

"Két lehetőségem van."


Dehogyis, van rengeteg kiado lakas a varosban. Orczy ut nagyon rossz kornyek.

2017. febr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb. 7 évig laktunk a 8. kerületben a Kőris utca Orczy úthoz közeli végében. Szerintem az a rész nem vészes (persze függ, attól is, hogy milyen társasház, mert bárhol lehetnek zűrös lakók), a közlekedés is kitűnő.


De nézzél még szét, nem hiszem, hogy csak ez a két lehetőség van.

2017. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Kelenföldi lakótelep, őrmező lakótelep.

Fővám tér ajtótól 15 perc.

Közbiztonság ég és föld az általad említettekhez képest

2017. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!