Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi történik, ha felmondom az...

Mi történik, ha felmondom az éves szerződésem?

Figyelt kérdés
Még nem telt el az 1 év. Lesz valamilyen következménye, ha bejelentem, hogy megyek? Vagy simán elhúzhatok?
2017. febr. 15. 20:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%
De nem köteles beleegyeznie, és anyagi szempontból hülye is lenne, ha megtenné, hisz ő is találhat a helyedre és akkor több a bevétele, mert te is és az új is fizet. És ez törvényes.
2017. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, milyen jogi szabály vonatkozik erre, de nem kaphat többet, mint amennyit a szoba ér (egyáltalán nem korrekt megkétszerezni a rezsit, főleg ha használva sem volt).

Akiben a te általad leírt "ötlet-csalás" felmerül lehetőségként, csak egyre tudok gondolni, nagyon durva, hogy ilyen emberek vannak...

2017. febr. 16. 22:24
 13/16 anonim ***** válasza:
84%
Egy lakásért nem jár két bérleti díj. A régi lakón akkor követelheti a bérleti díjat, ha a lakást fenn is tartja neki a határozott idejű szerződés lejártáig.
2017. febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
21%

Dehogy kell fentartani!

És semmiféle csalásról nincs szó.

Ez olyan mint a foglaló ingatlanvásárlásnál. Szerződésbiztosíték.

Ha vki határozott szerződést köt a bérlőjével, nem a vicc kedvéért teszi, hanem hogy fix időre bérlője legyen. Ha felmondod idő előtt, megszeged a szerződést, így fizetned kell.

Amit kifizetsz már nem bérleti díj címén jár. Ezért nyugodtan mással új szerződést köthet.

2017. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:
62%
Szerintem simán meg lehet egyezni, ha szerzel új bérlőt magad helyett.
2017. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14 ha azt akarja a bérbeadó, hogy fix időre legyen bérlője, akkor ne is keressen addig másikat. Ha viszont talált másikat, ne szedjen bérleti díjat az előzőtől.


Egy lakásért nem lehet két bérleti díjat beszedni, mert az csalás.


A kauciót (óvadékot) csak a meg nem fizetett tényleges költségekre lehet visszatartani.


A határozott idejű szerződés alapesetben NEM felmondható, tehát a bérbeadó a szerződés lejártáig követelheti a bérleti díjat, és annak fedezetéül visszatarthatja a kauciót. Ha viszont közben másnak kiadja a lakást, akkor a szerződés nyilvánvalóan megegyezéssel megszűnt, hiszen a bérbeadó nem teljesít. Így nincs jogalapja a korábbi lakótól bérleti díjat szedni. (Mivel általában nem is tájékoztatja a korábbi lakót, hogy a lakás már nem áll rendelkezésére, így megvalósulhat az anyagi kár okozása más tévedésben tartásával, ami röviden: csalás.)


A felek a szerződésben megállapodhatnak arról, hogy a határozott idejű szerződést felmondhatóvá teszik. A felmondással élő fél ilyenkor esetleg kötbért fizethet, de a kauciót (óvadékot) nem lehet visszatartani, mert annak a szerepe csak a meg nem fizetett tényleges költségek fedezete lehet a jogszabály szerint.


Hab a tortán, hogy ha a tulajdonos mond fel a határozott idő lejárta előtt, természetesen nem "szokott" a kauciónak megfelelő mértékű kötbért fizetni a lakónak (a nála letétben lévő kaució visszafizetésén felül, természetesen!). Így ez a szerződéses konstrukció esélyesen aránytalan és tisztességtelen, bíróságon támadható.

2017. febr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!