Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 2 személyes KFT 30%-os tulajdo...

2 személyes KFT 30%-os tulajdonosaként van bármiféle hátrányom, ha a tulajdonos (70%) nem fizet semmi járulékot illetve nagyjából semmit maga után?

Figyelt kérdés
Pár éve én már nem is foglalkozom a céggel, többször kértem, szólítottam fel, hogy írjuk át a céget, mert én nem szeretnék tovább benne tevékenykedni, a nevem pedig nem szeretném, hogy rajta legyen a cégen. Természetesen nem nagyon foglalkozott a cégvezető a kérésemmel. Én viszont nem szeretnék bajba kerülni...Sajnos azt sem tudom mit csinál még a céggel. 2 éve egy ügyvéd azt mondta, hogy jogilag nekem nem lehet hátrányom belőle, de szeretnék ebben biztos lenni, nem szeretnék százezreket kifizetni büntetést.

2014. jún. 11. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A tulaj pénze nem a vállalkozás pénze.


Ha bírságot kap, a cég kapja, a cég bevételeiből kell azt kifizetni. Legrosszabb esetben nem tudja, ekkor a cég becsődöl, és valószínűleg elveszik az összes, cégben lévő pénz. Tehát a 30%-os tulajdoni részből sem fogsz semmi pénzt kapni.


További büntetés akkor lehet, ha felmerül a szándékosság gyanúja, ekkor jöhet a büntetőper, de ez az intézkedő ügyvezető ellen fog szólni, nem pedig a tulajdonosokkal szemben.

2014. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát, én is erre gondoltam, így megnyugodtam :)
2014. jún. 12. 07:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Na azért butaságot ne mondjunk már március 15-től megváltozott a törvény.

A tulajdonos és az ügyvezető is perbe fogható, magán vagyonán végrehajtható ha az állam felé tartozik.

2014. jún. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És meg tudom szüntetni a jogviszonyomat valahogyan? Úgy olvastam valahol, hogy egy levéllel is meg tudom azt szüntetni, amit az ügyvezetőnek címzek, és felsorolom az okokat.
2014. jún. 14. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!