Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a 2 kedves lakótársam...

Ha a 2 kedves lakótársam folyamatosan ide hordják a pasijaikat akkor mondhatom hogy a rezsit most már negyedeljük/ötödeljük?

Figyelt kérdés
Hárman béreljük a lakást, de január közepe óta folyamatosan négyen lakunk benne, valamikor öten, 1-2 napos kihagyásokkal. Szerintem a többi"lakótársnak" is bele kellene szállnia a költségekbe.
2017. febr. 25. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időt töltenek ott? Ott is alszanak?

Én sok albérletbe laktam már, egyszer a barátnőmmel ketten laktunk, ott alacsony rezsijű lakás volt, szóval senki sem zavart, hogy a barátom is ott alszik heti 2-3 napot, mert azon a 2 perces fürdővizen kívül semmi extra költséget nem jelentett, nem is volt belőle probléma. És a többi nap vagy egyedül voltam ott a lakótársammal, vagy a barátomnál aludtam.


Viszont utána egy olyan helyre költöztem, ahol 2 idi.ta csaj lakott. Az egyiknek a barátja minden nap ott volt, nem szóltunk semmit, ők mondták, hogy innentől a barátja is beköltözik, beszáll a rezsibe. Mondjuk oké, lehet hogy 4 embernek kicsi ez az albérlet, de próbáljuk meg.

Viszont ez a csaj meg a barátja neheztelte, hogy a barátom heti 2 nap ott alszik nálnuk. Tényleg csak aludt, még csak nem is fürdött ott, mert máshol oldotta meg, de zavarta a szemüket, hogy ott van heti 2 napot. Az nem zavarta őket, hogy én is csak heti 2 napot vagyok ott, 5 nap máshol tartozkodom, de ugyanúgy fizetek mindent. Az náluk alap volt. De bepanaszoltak a főbérlőnek és azt hazudták, h heti 4 napot ott van egész nap a barátom, ami teljesen hazugság volt. A vége az lett, hogy egyik este elvették a kulcsom és költözhettem ki.


Szóval szerintem ha heti 1-2 napnál többet vannak ott a fiúk, akkor kérheted, hogy szálljanak be a rezsibe, egyébként inkább hagyd.

2017. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem 1-2 napot vannak itt hanem 4-5 napot és fürdenek is rendszeresen, ilyenkor többet is főznek, a ruháikat is itt mossák.
2017. febr. 25. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyértelmű, hogy bele kell szállniuk a rezsibe
2017. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is osztanám a költségeket .Tetszik,nem tetszik.
2017. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondani mondhatod, kérdés, hogy mennyire lesz foganatja!

Szerintem keress másik albit, mert én speciel utálnék egy ilyen kolhozban lakni.

2017. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
már elkezdtem nézelődni, mert nagyon sz.ar itt lakni.
2017. febr. 25. 19:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen mondhatod, de valószínű nem fognak többet fizetni. Ezt velük kell megbeszélned.
2017. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!