Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most akkor hogy is van ez?...

Most akkor hogy is van ez? Fizetéssel kapcsolatos félreértések.

Figyelt kérdés

Arról lenne szó , hogy tavaly szeptember (15.én) költöztem albérletbe , és minden hónap 15.én fizetem a főbérlődnek a rezsit (45.000). Tehát először oktober 15.én.

Most sikerült saját lakást vennem , ezért beszéltem a főbérlőmmel hogy április 15.èn szeretnek kiköltözni.

Ő pedig azt mondta hogy akkor most 2havi rezsit kell fizetnem mivel elvagyok maradva egy hónappal ( szerinte mar szeptember 15en amikor bekoltoztem kellett volna fizetnem rezsit ?!? Emiatt van elmaradásom !?)

Kérlek segítsetek , most akkor ez hogy is van ?

Szerintem nincs elmaradasom most kifizetem neki a március 15.-április 15.ig a 45ezret es kiköltözöm .


2017. ápr. 9. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Neked van igazad! Vezesd le neki papírra, ha nem érti, ki ne fizess két havit!
2017. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig utólag fizetsz, akkor április 15-én még egy havit oda kell adnod, lásd, októberben fizetted a szeptembert, október elejét, tehát áprilisban fizeted a márciust, április elejét. 7 hónapot voltál ott, eddig a március 15-ivel együtt 6szor fizettél. Két havit nem kell adnod, de egy havi még jár neki.
2017. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen ènis igy számoltam , hogy még a március 15-április 15. Van hátra amit természetesen ki is fizetek . Csak nem értettem miért lennék elmaradva .

De akkor megnyugodtam , köszönöm :)

2017. ápr. 9. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:

A rezsiről, vagy a bérleti díjról beszélünk?

Én úgy fizettem, hogy amikor beköltöztem letettem egy havi bérleti díjat, rezsit nem. Következő hónap elején a rezsit visszamenőleg, míg a bérleti díjat előre fizettem. Tehát gyakorlatilag mindig 50+rezsit fizetek és kész (részlet kérdés, hogy az egyiket előre, a másikat visszamenőleg), viszont a bérleti díj jogos már a kezdetektől.

2017. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet?
2017. ápr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!