Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Honnan tudhatom, hogy bejelent...

Nexa kérdése:

Honnan tudhatom, hogy bejelentett albérlő vagyok?

Figyelt kérdés

Anno mikor beköltöztünk albérletbe, a főbérlőnk egy netről letöltött sablonszöveges albérleti szerződést tolt elénk, amit csak az egyikünk írt alá 4 éve. Csúnyán írva, hiányosan van kitöltve a papír, meg lehúzgálva pár dolog a szövegből.Közjegyző, ügyvéd nem látta, utólag sem írta alá. Így szerintem semmilyen formában nem hivatalos.

Most kiköltözéskor veri magát erre arra, mert fenn hordja az orrát. Annyit szeretnék megtudni, ha nagyon megy nála a hiszti és fenyegetőzik, mennyire vehetem ezt komolyan? Bejelenthet e minket a tudtunk, aláírásunk nélkül?



2017. ápr. 23. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hova ?
2017. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Mi az, hogy bejelentett albérlő? És mi az, hogy "veri magát erre-arra"? Mi a konfliktus forrása? Valamit tönkretettetek? Nem fizettetek?
2017. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hová?
2017. ápr. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
kinek?
2017. ápr. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

A bérbeadónak semmilyen bejelentési kötelezettsége nincsen. Adóznia kell a bevétele után, de az nem tartozik rád, hogy ezt megteszi-e vagy sem, és semmilyen formában nem befolyásolja a szerződés érvényességét.


A lakcímeteket neked kell bejelenteni, nem a bérbeadónak.


Ha valamiért izgulsz a szerződéseteket illetően, mutasd meg ügyvédnek vagy más hozzáértőnek.

2017. ápr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!