Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan működik a bérleti...

Hogyan működik a bérleti szerződés felmondása (esetünkben)?

Figyelt kérdés
Sajnos szét kellett mennünk a párommal mivel félrelépett és én költöztem el ő ott maradt! A bérleti szerződés mindkettőnk nevén volt! Nem hiányzik nekem hogy valami bajt csináljanak a lakásban ezért én meg akarom szüntetni a szerződést! Ő miattam újrakötheti! A lényeg még az hogy a kaució rám eső részét visszakapjam! Ugyanis a lakásban árt nem okoztunk mindig rendesen időben fizettünk! Mi a teendőm?

2017. máj. 23. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Jelzed ezt a tulajdonos felé, aki új szerződést köt az exeddel.

A kaució már nehezebb dió, mivel nem igen szeretik visszaadni, lehet egyszerűbb ha az a tulajnál marad, és ay exed fizet ki téged.

2017. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod ott marad, a kauciód vele kell elintézned, nem a tulajjal!
2017. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonos nem adja vissza, mivel szerződést írtál alá. Max a párod adhatja neked vissza.
2017. máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a volt párom nem fogja visszaadni mert már beszéltünk a dologról! Nagyon megváltozott ő nem az aki mellettem volt! Sok dologgal nincs tisztában! Mindegy nem egy nagy összegről van szó! A lényeg az hogy valahogy megszüntessem a felelősségvállalásomat a lakással szemben!
2017. máj. 24. 09:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Jelzed a tulaj felé, hogy a lakásból kiköltöztél és új szerződést kell írni. A kaució egy letét, amit többnyire le szoktak lakni a bérlés végezetével, feltéve, hogy nincs kár. Esetedben ragaszkodhatsz ahhoz, hogy a volt pároddal és a tulajjal bejárjátok az ingatlant és megállapítjátok, hogy mennyi kaució levonás indokolt. A pénz visszaadja, majd felezitek és utána újraköti a szerződést a exeddel...feltéve hogy akarja.
2017. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xswerdy ***** válasza:

hasonló esetben (ott együtt bérlő diákok között volt cserélődés) szerződés módodsítást írtunk, amit mindenki aláírt. A lényeg, hogy a a korábbi szerződés jogai és kötelezettségei megmaradnak, csak a bérlők személye változik (csökken, vagy cserélődik, ha a volt párod új párja is szerződő féllé válik). És a kauciót a bérlők egymás között rendezik tipikusan.


De ha a volt párod nem együttműködő, a tulaj felé nem tudsz csak a magad részéről felmondani, mert egyetemlegesen feleltek mindenért.

2017. máj. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is ez tűnik evidensnek hogy felmondjuk a szerződést a visszakapott kauciót felezzük! Aztán köthet(nek) új szerződést! Május 1. Óta nem lakom ott az áprilisi hónapot is rendesen kifizettem! Sajnos az érzelmi dolgaim miatt egyből nem tudtam erre is gondolni! Remélem azóta nem okoztak kárt! Remélem a tulaj is értelmesen gondolkodik! Eddig nem volt gond vele! Szerintem az itt a baj hogy az exem most kezd rájönni hogy anyagi gondjai lesznek majd!
2017. máj. 24. 19:37
 8/8 xswerdy ***** válasza:
100%
csak ha felmondjátok, akkor elvileg még most indul a felmondási idő. Amitől persze közös megegyezéssel eltekinthettek, mivel a volt párod úgyis új szerződést köt. Ezért szerintem életszerűbb a szerződés-módosítás.
2017. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!