Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti szerződést felbonthatj...

Bérleti szerződést felbonthatja a bérlő fél?

Figyelt kérdés

Kusza történet.

A lényeg, hogy egyetem miatt albérletbe költöztem idén. Találtam 1 lakást, ahol szerződést is aláírtam, hogy 1 évig én ezt bérlem.

Sajnos nem voltam körültekintő, nagyon nem tetszik se a lakás, se a környék, el szeretnék menni.

Van esélyem felbontani a szerződést? Kaució bent van, azt se bánom, ha elveszik. Kárt nem okoztam.


Előre is köszi a válaszokat!



2016. okt. 11. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha benne van a szerződésben, hogy felmondhatod, akkor igen.
2016. okt. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bejelentve, meg ilyenek, nem vagyok, csak az aláírásom van rajta a szerződésen, ennyi.
2016. okt. 11. 18:16
 3/5 anonim válasza:
100%
A szerződésben szerepelni szokott, hogy milyen feltételekkel mondhatsz fel. Ha netán nincs benne, akkor a Lakástörvény (1993. évi LXXVIII. törvény) szerint működik a dolog.
2016. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akárkivel akármi történhet, és megváltoznak az életfeltételei és akkor költöznie kell. Nyilván fel lehet bontani a bérleti szerződést. Hogy milyen feltételekkel, annak pedig a szerződésedben kellene szerepelnie, amit aláirtál.
2016. okt. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy évre aláírtad, akkor elméletileg nem lehet felmondani (hacsak a szerződésben más nem szerepel). Felmondás esetén a kauciót elbukod (hivatalosan legalábbis, amúgy a tulaj jóindulatától függ, de valószínűleg nem adja vissza mert az neki plusz fáradozás, hogy új embert kell találnia, nyilván azért adta ki egy évre mert nem akart vele bajlódni addig.)
2016. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!