Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van joga ehhez a főbérlőnknek?

Van joga ehhez a főbérlőnknek?

Figyelt kérdés

A főbérlőnk, mint oly sokszor, most is szó nélkül beállított a lakásba. És ha szól is, legfeljebb 30 perccel előtte teszi. A költségek elszámolásával mondjuk korrekt, de akkor is, ez már olyan szintű pofátlanság, hogy nem igaz. MI béreljük ezt a lakást, és ha szó nélkül ideállít, akkor az majdnem olyan, mintha betörne hozzánk. Ügyvéd, szóval biztos tudja, hogy van ehhez joga, máskülönben nem tenné gondolom. De attól még ez akkor is felháborító! Teszem azt mi lenne, ha akkor jönne, ha valaki a konyhában kutyapózban űzné az ipart? Most speciel úgy jött be, hogy mind a ketten aludtunk lakótársammal. Fel is csattant a másik lány, hogy ezt, hogy képzelni. Erre az volt a válasza, hogy azt hitte, hogy már biztos ébren vagyunk. Ezt úgy, mint ha alapértelmezés lenne, hogy vasárnap reggel 10-kor senki sem alszik. Meg ez hogy VASÁRNAP van. Értem én, hogy 60 percre lakik a várostól és sosem jönne hétköznap emiatt. De az egyéni szocprobléma, én úgy gondolom.


Mondjuk egy szempontból lehet érthető a viselkedése. Kijelentette, hogy ebben a lakásban 3 lány lakhat maximum, nem több, és hímneműek ne nagyon tartózkodjanak itt. (Az ágyak is olyan kicsik, hogy egy embernek se valami kényelmesek.) Csak arra tudok gondolni, hogy így ellenőrzi, hogy tutira nem hozunk fel ide srácokat, vagy legalábbis egész hétvégéken át nem tartunk itt semmilyen vendéget.


Szánalmas, és sérti a személyiségi jogainkat, én úgy gondolom.



2017. máj. 28. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Zárni kellene az ajtót és csak azt beengedni akit akartok, probléma megoldva. Nem, nem mehet be ha nem engeded, hiába övé a lakás..
2017. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
bezárjátok az ajtót és a kulcsot nem veszitek ki. Amúgy meg mivel ügyvéd tudja nagyon jól,hogy miután kiadta azt a lakást nem jöhet mehet csak úgy.
2017. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

Zárcsere (régi zárat eltenni, kiköltözéskor visszaszerelni).

Ezerszer le lett már írva, hogy miután szerződéssel, PÉNZÉRT bérbeadta az ingatlant, azt a BÉRLŐ jogosult használni, a bérbeadó csak a bérlő jelenlétében, a bérlő életvitelét nem zavarva ellenőrizheti az ingatlan állapotát.

2017. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!