Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajdonosok, ti is mindig...

Tulajdonosok, ti is mindig olyannal találkoztok, hogy az albérlő keveset van a lakásban, ezért ő nem fizet teljes hónapot? Ezt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
2017. jún. 5. 11:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem találkoztam még ilyesmivel. Ha valaki kivesz egy ingatlant vagy egy szobát, teljesen lényegtelen a tulaj szempontjából egy hetet vagy négy hetet lakik benne. Vállalta egy bizonyos időszakra, akkor fizetnie kell, méghozzá a hónap elején.
2017. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hülyeséggel még nem találkoztam de megkérdezném hogy ha a saját lakása akkor a banknak is azt mondja-e hogy csak fél havi törlesztőt fizet mert nem volt ott? :D
2017. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
kidobnám a fenébe.
2017. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Albérletről van szó, NEM ágybérletről, hogy másnap más fekszik bele!

Az albérletet kiveszik, beköltöznek, a holmijuk (esetleg a bútoraik) benne vannak. Az albérlet nem csomagmegőrző vagy

raktár, minden hónapra a megállapított díjat kell kapnod akkor is, ha csak 1-2 napot tölt a lakásban a bérlő. A bérleti díj jogos, a rezsinél fizet kevesebbet, ha nem használt vizet, gázt, villanyt (óraállás szerint).

2017. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Elkérném a havidíjat,vagy a kaucióból vonnám le és utána repülne.Akkor is foglalja,ha egész évben nincs is ott.Akkor azt is kitalálhatná,hogy azt az évet nem fizeti.Ilyen nincs.Van indok a felmondásra.
2017. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem hallotam. :D Én kiraknám őket, ha azt hiszik, hogy ez így rendben van akkor még sok problémád lesz velük...
2017. jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen, mondtam hogy ez teljesen ki van zárva. Fizette is rendesen a díjat.
2017. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nálam eddig még mind így akarta.

Igaz fix díjas. Tehát fix rezsi van beleszámolva.

2017. jún. 6. 05:43
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, remélem, egyszer sem mentél bele!
2017. jún. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Bérbeadóként kérdezlek:


Miért számolsz fix rezsit?

Nyilván ezért mondják neked a bérlőid azt amit mondanak és nekem, meg a többieknek pedig nem.


Ha teljesen igazságosak akarunk lenni, akkor egy diák, aki elmegy júniusban és megjön szeptemberben, erre az időszakra is tisztességgel fizeti a bérleti díjat, valóban sérelmezheti a rezsi fizetését erre az időszakra, mivel azt nem használja és az éves elszámoláskor a túlfizetést te kapod vissza.

Vagy ha olyan veszi ki a lakást, akit hónapokra a munkája külföldre szólít, megint csak nem használja a közműveket, tehát jogtalan tőle erre az időszakra elkérni.


Természetesen ez nem vonatkozik azokra, akik 1-1 napot, vagy havi 4-5 napot nincsenek a lakásban, mert ez követhetetlen.

2017. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!