Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tudok valamit tenni? Be...

Pál78 kérdése:

Tudok valamit tenni? Be költöztem egy nagy házba. Szinte ingyen! De a családból már senki se lakott ott. És igen elhanyagolták a házat. De én szeretek kétkezü munkával csodákat varázsolni. "szarból várat készíteni"

Figyelt kérdés
Viszont 2 éve lefagyott a víz ,rencer. De senki se akarja kifizetni a családtól. Mennyi lehet az összeg ? mindenk mást mond...

#lefagyás #ház.fütés #családi házba fütés.
2017. jún. 9. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a jogi helyzet? Tulajdonos lettél, bérlő, szívességi lakáshasználó?

Ha nem tulajdonos vagy, minden beavatkozáshoz engedélyt kell kérned a tulajdonostól.

Ne ruházz be más házába, mert bármikor kidobhat.

2017. jún. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bérlő.Csak egy pár hónap vagy... Amikor lábra állok megint,

csak a számlát fizetem

2017. jún. 9. 05:00
 3/6 A kérdező kommentje:
semmi papírunk sincs.de nincs víz...
2017. jún. 9. 05:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valaki már megállapította, mi a pontos oka? Mert a Szaharán is azt mondják, de ott tudják miért nincs.

Igy a távolból nem tudjuk hol fagyott és mi fagyott szét. A meghibásodásnál már folyna valahol. Az egész nem fagyhatott szét.

2017. jún. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fú hát majdnem 5 percig agyaltam,mi az isten lehet az a "rencer" mire megvilágosodtam...
2017. jún. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj Ember!

Azért kaptad meg a nagy házat szinte ingyen, mert nincs víz, lelakott, elhanyagolt.

Ha te felújítást tervezel, ráadásul a tulajdonos költségén, akkor az a ház már nem annyiba fog neked kerülni, hanem beemelik a bérleti díjat akár a csillagos égig.

Elmondom, hogy mit tegyél!

Először is készítsetek egy szerződést, amiben minden jogot és kötelességet pontosan leszabályoztok mindkét oldalról.

Ha nem értetek hozzá, van ügyvéd és közjegyző.


Ha a jelenlegi "szinte ingyen" bérleti díjhoz ragaszkodsz, akkor fogsz egy zsák meszet, kifested a házat, kitakarítasz és a közeli közkútról hordod a vizet.

Vagy a saját költségeden (alkatrészek) a kis kezeddel megcsinálod, esetleg egy hozzáértő haverod segítségét kéred.

Felújított palotában nem szoktak szinte ingyen lakni!

2017. jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!