Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajdonosok, mikor egyetemist...

Tulajdonosok, mikor egyetemistának adjátok ki a lakást július, augusztus hónapokra fizetnek?

Figyelt kérdés

Ha igen, miket fizettettek velük?

Közös költséget is?


2017. jún. 13. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

A lakást egész évre adják ki, ezért a teljes évet kell fizetni is, természetesen a közös költségeket is.


Mivel a szünetben sem tudja más használni a lakást, ezért jogos erre az idöre is a lakbér.

2017. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Fizetnek mindent ugyanugy, mintha ott lennenek (ami fogyasztas szerint megy, az nyilvan kevesebb lesz a szamlan). Ha nem tetszik, ki lehet koltozni, es 2-3 napon belul akad masik berlo, aki inkabb kifizeti a nyari honapokat, mintsem halalrastresszelje magat augusztus vegen.
2017. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Mindent.Persze. Még jó. Wtf?
2017. jún. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Mi az első szerződést 10 hónapra kötöttük a tulajjal, azt mondta, addig ráérnek a lányok eldönteni, maradnak-e nyáron. Pont a hétvégén hívott, hogy maradhatnak a lányok, semmi gond velük, és ha a nyarat nem töltik ott, nem kell fizetni, de a cuccaikat hagyják csak ott.
2017. jún. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyon ritka, ha egy tulajdonos nem kér nyárra semmit, pont azért mert akadna ezer más bérlő, aki simán kipengetné. Nekem bérlőként sem lenne arcom felhozni, hogy mi lenne ha 2 hónapig nem fizetnék semmit, mert nem vagyok ott... Szerződés alapján mindent ki kell fizetnie a bérlőimnek, ugyan elég megértő típus vagyok, de ebben nem engedek, hiszen nekem ez egy bevételi forrás (amiből egyébként hitelt fizetek), tehát nincs lehetőségem jótékonykodni. A lakás teljes bérleti díját és rezsijét kérem nyáron is. Ezt mindig előre tisztázzuk és el is szokták fogadni. Egyébként az eddigi bérlőim 80%-ánál ez fel sem merült, mert nyáron dolgozni jártak és nem költöztek haza nyárra.
2017. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
ha kivettem egy lakást, onnan én vagyok jogosult birtokolni azt, vagyis a tulaj átadja nekem a birtoklás jogát x időre... onnan kezdve mégis mi köze lenne neki ahhoz, hogy én évente, havonta mennyit tartózkodom ott? szívem joga, a havi bérleti díjat a használati jog ideiglenes átadásáért fizettem meg, függetlenül attól, hogy ténylegesen mikor vagyok otthon; fentebb jól mondják... az én szerződésemet amúgy jogász írta meg - én ismerősöm -, és ő is így mondta.
2017. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Haláli, képesek vagytok valakit azért lepontozni, mert úgy köt szerződést, ahogy akar? Akár tetszik nektek, akár nem, vannak jó fej bérbeadók, akik tisztában vannak vele, hogy a tanév 10 hónap, és így adnak bérbe...
2017. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó előtti! Éppen arról van szó, hogy senkit nem érdekel mennyit van a bérlő az ingatlanban, ha a szerződés értelmében rendeswn fizet.

A 10 hónapos kiadással nincsen semmi baj, ha mindkét félnek megfelel, ellenben ha a szerződés lejár és nem kerül meghosszabbításra, akkor az ingatlan ismét kiadható bárki másnak. Nagyon nagyon kevesen vannak, akik két hónapig bevállalják a lakás költségeit, ugyanis ilyenkor is nyel a lakás havi 20-30 ezret minimum. Ha kiadom a lakásomat, azt azért teszem, mert valamilyen hasznot remélek belőle!

2017. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:
61%
én szoktam úgy szerződni, hogy nyárra nem kell fizetni. De persze akkor a szoba nem is áll a rendelkezésére, én ki tudom adni gyakornokoknak, nyári egyetemre érkezőknek. Azt meg lehet azért beszélni, hogy egy lezárt szekrényben holmija maradjon. Szóval megegyeztés kérdése minden.
2017. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Én úgy vettem ki a lakást, hogy erre a 2 hónapra csak az összeg felét fizetem ki. (nyilván a számlákat továbbra is fizetem) Nekem jó, mert kevesebbet fizetek és ha valamelyik lakótársam elköltözik, akkor is könnyebben találok a helyére mást. Viszont a tulajnak is jó, mert hosszú távra ki van adva a lakása és sokkal többet veszítene azzal, ha minden évben haza kéne jöjjön azért, hogy új albérlőket keressen.
2017. jún. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!