Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Dunakanyarból saját hajóval...

A Dunakanyarból saját hajóval járnánk dolgozni, milyen hajót vegyünk, mennyi idő lenne az út Budapestre és mennyi lenne a fenntartása?

Figyelt kérdés

2016. jún. 28. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja megérni... a karbantartás, felszerelés, maga a hajó, az üzemanyag, a veszély, illetve valamelyik kikötőben helybérlés... hát nekem biztos eszembe nem jutna..
2016. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
vagy mégis hol gondoltál pl Budapesten kikötni? nem hagyhatod ott bárhol a hajót, ahol meg igen, az nagyrészt a maharté, ahol a kishajó napi várakozási díja is 35k forint
2016. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nagyon szeretnék kiköltözni, de a férjem nem, mert nem akar ingázni...gondoltam talán ez egy -bár valamivel drágább, de egyszerűbb megoldás, amivel motiválhatnám az ügy menetét :DD de ahogy látszik abszolút nem értek hozzá...1 érv mínusz :/

köszönöm a hozzászólásokat!

2016. jún. 28. 09:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
hát a vonat/ busz olcsóbb..
2016. jún. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

egy kollegám is megunta a zötykölődést Tahiból Délbudáig, ezért vett egy kis motorcsónakot..


nos ott még megoldotta a csónakházat, de itt már macerás volt, de pénzért mindent...viszont jött a hűvösebb, esős időszak, szélvihar, köd.. a jeges télbe már nem ment bele...na ekkor feladta..pedig vizi ember volt..


a csónak tárolása a macerás mindkét végen..a többi már használatfüggő..

2016. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hajózni költséges, és néha nem islehetséges (árvíz, jég zajlás).

A leírt ingázós módihoz egy komfortos csónak kevés, valóban egy kis hajó kellene, s már itt el is bukik a gondolat.

Nem olcsó a jármű, kikötő bérleteket kell vásárolni, kishajó vezetői enfedély kell, stb. Éves szinten milliós kiadásokkal is járhat, nem véletlen az, hogy nincs számos péda a vízen ingázásra

2016. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol laktok Budapesten belül és hová jártok dolgozni, de ha a vasút közelébe költöztök, simán lehet, hogy gyorsabban jutnátok el oda, mint jelenleg.
2016. jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Crisopher ***** válasza:
Nem értem a hajót. Túl a felmerülő költségéken, ez a lehető leglassabb módja az utazásnak. Egy autó jóval gyorsabb és kevesebbe is kerül az üzemeltetése.
2016. jún. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!