Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet tenni Franciaországb...

Mit lehet tenni Franciaországban ha a főbérlő nem adja vissza a kauciót elköltözéskor, sőt a költözés után kapott lakásbérleti segélyt is visszatartja? Csak bírósági úton lehet orvosolni vagy esetleg valamilyen jogi segélyszervezethez kell fordulni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 20. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondjuk a "francia gyk-ra" kellene kiírni.

Lehet több hasznos választ kapnál!

2017. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést nagyon kevesen tudnák megválaszolni Magyarországon. Szerencsédre rengeteg külföldön élő magyar van akik rettentően összetartóak (többek között én is). Rengeteg facebook oldal és csoport van ami különféle országokban élő magyaroknak van... neked egy franciaországosat kéne találnod.


Ha nem tudod felvenni a kapcsolatot kint élő magyarral vagy nem kell a segítség, mert tökéletesen beszéled a nyelvet, akkor én megfenyegetném a főbérlőt, hogy feljelentem.


Talán még a magyar nagykövetségen is kérhetsz segítséget, de nem hiszem, hogy ők foglalkoznak ilyenekkel, de lehet tovább tudnak irányítani olyanhoz aki tud segíteni.

2017. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a facebook csoport volt az első találat a googleon, ha ez nem vállik be keresgélj tovább a neten, nekem csak ennyire volt időm.


[link]

2017. júl. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm , megpróbálok minden lehetőséget. Természetesen csatlakoztam franciaországi facebookos csoportokhoz, ott is megkérdeztem, 1-2 válasz érkezett, a helyi jegyzőt említik első körben.
2017. júl. 20. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a segélyt a Caf (Allocation Familiale) adta, hozzájuk kell fordulnod.

Ők segíthetnek abban is, hogy milyen idnok alapján tartja vissza a kauciót.

2017. júl. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!