Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen munka vqgy fizetés...

Milyen munka vqgy fizetés lenne az ami minimum kellene ahhoz hogy suli mellett alberlet tudják fizetni?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok ezért nehezebb és szűkebb a lehetőség arra, hogy nappali tagozatosként olyan munkát talaljak, ami segt abban L, hogy el tudják költözni otthonról. Sajnos olyanok a körülmények, higy nagyon szükséges lenne valamint màr vagyok annyi idős, hogy megengednek magamnak (19) . Arra lennék kíváncsi, szerintetek milyen lehetőségek vannak számomra ennek érdekében vagy van1e egyáltalán. Tudom hohy sok kindentől függ, hogy milyen helyezkedése van stb a lakásnak de nekem nem lenne fontos, hogy városban legyen közvetlen stb beérem egy minimálissal. Az elsődleges celom, hogy elköltöztek.

2017. júl. 2. 09:59
 1/3 kovpet ***** válasza:
100%
Középsuli mellett elég nehéz annyit keresni, amiből albérletben meg tudsz élni. Kollégium esetleg?
2017. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jogosult vagy rokontartásra, de nem hiszem, hogy ez olyan összeg, amiből albit is tudsz fizetni.

Abban nem vagyok biztos, hogyha lenne más jövedelmed is, akkor ezt kérheted e, de meg kell érdeklődni.

Azért keresd fel a helyi Munkaügyi Központot, hátha tudnak valami megfelelő munkát adni, ami mellett az iskolát is tudod végezni.

Esetleg tudnak felvilágosítást adni, hogy hol vannak a lakhelyed közelében diákmunka központok.


"Nagykorú gyermek tartását megalapozhatja munkaképtelensége, betegsége, illetve az életpályára való felkészülést szolgáló tanulmányok folytatása. A gyermek az utóbbi esetben azért szorul rá a tartásra, mert szükséges tanulmányait végzi, azaz szakképzettség megszerzéséhez szükséges tanfolyamot, illetve egyetemi vagy főiskolai tanulmányokat folytat. Ha a gyermek a középiskola befejezése után a választott életpályára előkészítő tanfolyamra, főiskola, vagy egyetem nappali tagozatára felvették, a tartásra kötelezett s arra képes szülő nem hivatkozhat arra, hogy a nagykorúságát elért gyermek munkaviszonyt létesítsen és tanulmányai költségéről, valamint megélhetéséről maga gondoskodjon."

Forrás:

[link]

2017. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy 19 évesen? Tovább akarsz tanulni egyetemen? Kollégiumot kéne nézned, az a reális megoldás, ha nincs elég pénzed.
2017. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!