Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A mai egyetemisták hol dolgozn...

A mai egyetemisták hol dolgoznak egyetem mellett, hogy ilyen drága lakásokat bérelnek?

Figyelt kérdés
Ezeket a 100e Ft nagyságú albérleteket nézve, illetve 40e Ft-os havi megélhetéssel számolva azt kell mondanom egy egyetemistának többet fizetnek rész munkaidőben, mint néhány felnőtt embernek teljes állásban. Legalább havi nettó 120e Ft körül kell lennie a bevételüknek, még akkor is, ha többen bérelnek egy ilyen méregdrága helyet. Érettségi után mit tudnak ennyire megcsinálni?
2017. júl. 30. 08:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
A lányom a nespressonál többet kapott 4 órában, mint ér bérszámfejtő/ könyvelőként nyolcban. Nyilván ebben benne van a Bp- vidék bérkülönbség is.
2017. júl. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Viszont az albit elenyésző esetben fizetik ők a bérükből...
2017. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Vagy lehet nem is dolgoznak, hanem a szülők kifizetik nekik
2017. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
08:46 : A szülőknek nem hiszem, hogy lenne ennyi pénzük pluszban.
2017. júl. 30. 08:47
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

"A szülőknek nem hiszem, hogy lenne ennyi pénzük pluszban."

Sok szülőnek van ennyi, sőt több is. Nem egy ismerős vett lakást a "gyereknek" a továbbtanulás miatt.

2017. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Senki nem fizet 100 ezer forintot albérletre. Egy átlagos egyetemista albérletre 30-50 ezer forintot fizet havonta. Ha elmegy dolgozni részmunkaidőben egyetem mellett, simán kereshet havi szinten akár 100 ezer forint körüli összeget. Arról pedig még nem beszéltünk, hogy az egyetemtől is kaphat juttatásokat. Amikor én egyetemista voltam, több olyan félévem is volt, hogy az egyetemtől havonta 80-90 ezer forintot kaptam, ami nagyrészt tanulmányi ösztöndíjból, köztársasági ösztöndíjból, illetve kisebb hányadban szociális támogatásból állt. Persze én ehhez marha jól is tanultam, de ha egy átlagos hallgatót veszünk, aki kevésbé kiemelkedő, az is összegereblyézhet néhány 10 ezer forintot havonta ösztöndíj címszó alatt. Ezekből pedig már simán lehet fizetni egy albérletet és ugyan nem fényűzően, de meg is lehet belőle élni. Másrészt meg sokakat támogatnak a szülei is. Voltak olyan ismerőseim akik mindig annyi kaját hoztak otthonról, hogy hét közben nem is nagyon kellett élelmiszerre költenie az albérletben, de van olyan akit pénzzel is tudnak támogatni. Például a párom amikor az első diplomáját csinálta, Budapesten lakott albérletben. Az albérletét a két nyugdíjas szülője fizette számára. Tehát egyáltalán nem éltek nagy lábon, de mégis sikerült minden hónapban félretenni azt a néhány 10 ezer forintot.
2017. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
18%
A lányok prostik, 15 000 ért elvihetőek váci utcából, a srácok meg illegális dolgokat árulnak.
2017. júl. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

1., Egyetemisták jellemzően nem egyedül laknak, egymás közt megosztják a költségeket... 2-3 fő simán megfér társbérlőként.


2., Munkavállalás esetén előnyük a fiatalság szépsége és/vagy a tanuláshoz illő magasabb intelligencia, amit szerencsés esetben jobban megfizetnek.


3., Szülők támogatása is jelentős, eleve jól jön a tanulás motivációjához, ha úgy nőtt föl a gyerek, hogy azt látta a szülők tisztességes jövedelmén, hogy érdemes tanulni.

2017. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársam most megy egyetemre. Két ávet húzott le itt és munkásszállón lakott ingyen. Havi 80- 100 at félretett. Mos kezdi a sulit mellette 5 órába megy az Aldiba havi 70 ér
2017. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem járt egyetemre, mindketten többedmagukkal béreltek lakást, amikor elegük lett a kollégiumból - egyetemi hallgatóknak ugyanis létezik ez a lehetőség is.:-) Az albit én fizettem, ruházkodást is, itthonról vittek kaját, ha hazajöttek. Heti átlag 2 nap diákmunkával hivatalosan 60-70 ezret kerestek, emellett kaptak szoctámot, időnként ösztöndíjat is, ha úgy sikerült a félév. Az egyikőjük informatikai cégnél, a másikuk egy alkatrészgyártónál dolgozott, 3D nyomtatóval, mindkettejüknek szakmába vágó munka volt. Nem akkora boszorkányság ez, nyelvtudással, vagy IT, műszaki előképzettséggel diákként, részmunkaidőben is jól lehet keresni, normális szülő pedig felkészül arra, hog a gyerek továbbtanulása pénzbe kerül.
2017. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!