Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyiből lehet manapság...

Mennyiből lehet manapság tisztességesen megélni egy albérlet fizetése mellett?

Figyelt kérdés
Ahogy nézem a legtöbb lakás legkevesebb 90e-110e Ft-ba kerül költségekkel együtt. Az étkezés egy hónapban 50e Ft. Ha ruhát is akarnék néha venni, gyógyszer, egyebek, akkor arra nagyjából havi 10-15e Ft-ot félre kell tenni. Így arra lehet jutni, hogy nettó ~180e Ft-ot kell keresni ahhoz, hogy valaki épphogy megéljen. Ezt kicsit sokallom.
2017. aug. 1. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha egyedül akarsz élni akkor sajnos jelenleg ennyi. És akkor még nem számoltad a bérletet ami +10e.

Az egyetlen lehetőség hogy mérsékelj a költségeken az ha mondjuk 2-3 szobás lakást veszel ki bérlőtársakkal, az ugyan drágább, de úgy 50-60ból kijön a lakhatás.

2017. aug. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Ezért kell szobát bérelni ha nincs elég pénzed, vagy hatalmas kompromisszumot hozni és munkásszállón lakni... én mikor 18 évesen végre kikerültem az államiból, akkor munkásszállóra mentem és a fogamhoz vertem a garast, 3év kőkemény spórolás után aglomerációban saját házat vettem 3millióért... nem egy palota, de 30-40a rezsi és minden más kereset az enyém.
2017. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy a netto 180 nem egy hatalmas dolog... targoncásként megkapom.
2017. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért tisztázni lehetne egy kicsit a fogalmakat!

Megélni: Létminimumon lenni.

Jól élni: Amit össze szoktak keverni a megéléssel.


A megélés az, hogy van fedél a fejed felett, az étkezés nem jóllakásig történik, hanem a minimumon tartva csak annyit eszel, amennyi a biokémiai szükségleteket, tápanyagokat kielégíti. Ruha csak annyi van ami szűkösen szükséges, nem veszel csak úgy újat, hanem csak akkor ha valami már annyira tönkrement (kisebb lyukak, kinyúlás, kihozhatatlan folt, azok nem tönkremenetelek). Nem mész sehova szórakozni, inni csapvizet iszol, nem kell üveges innivaló. Táskát addig használsz amíg ki nem szakad az alja, de akkor is megpróbálod megvarrni. TV-telefon-internet csomag a minimumon, legkevesebb csatornával, leglassabb internettel. EZ a megélés.


Ha már csak úgy is vennél ruhát, válogatsz a lakás elhelyezkedésén (nem szereted a környéket, nem lennél hajlandó a Népszínház utcában lakni), néha elmennél haverokkal egy estére (megesik ez 30 évesen is, hogy lenne az embernek kedve), finomságokat főzni, egészségügyi (biológiai, nem mentális) okok nélkül jól lakni, stb., akkor az már nem "megélni", hanem "jól élni"!

2017. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
08-02 13:14 : Ezzel az a baj, hogy másra nem is nagyon jut. A lakás elhelyezkedésével, a környékre nem árt figyelni, mert bizony nagyon nagy plusz költséget lehet azzal termelni magadnak és mindezek tetejébe mikor történik valami a fejedhez vágják, hogy miért nem tájékozódtál milyen környékre költözöl, a Te hibád.
2017. aug. 6. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor én jól élek :D
2017. aug. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!