Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy fizetitek az albérletet?...

Hogy fizetitek az albérletet? Elég rá a keresetetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Albérlet keresése előtt állunk,de rengeteg félelem van bennünk,hogy elég lesz e a pénzünk.

Mind ketten kb 100-130 között keresünk. A környékünkön 80 ezertől kezdődnek az albérletek+rezsi , kaukció, közös költségek és stb. Ti,hogy oldjátok meg ezeknek a fizetését?

Szeretnénk belevágni lassan,mert szülőkkel élünk még és a szülök mellett egyre nehezebb.

De ilyen árak mellett az egyikünk teljes fizetése viszi az albérlet árát?


28/L


2017. aug. 3. 18:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
60%
elég. néha gond van Kautzky Armanddal, de megvagyunk a pénzből.
2017. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos nem engedhetek meg magamnak ilyen kiadást, nekem ez már a luxus kategóriába esik. Inkább vettem egy saját házat.
2017. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én a helyetekben kibírnám még egy kicsit a szülőknél és amit albira költenétek, azt félretenném önerőnek saját lakáshoz.
2017. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és akkor érdemes hitelre venni vagy,hogy lenne célszerű? Havi 80 körül kb félre tudunk tenni,de évek múlva se lessz annyi milliónk,hogy önerőből tudjunk venni.
2017. aug. 3. 20:02
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha mindenki addig nyújtózkodik ameddig a takarója ér akkor nem lesz gond...

Akinek kevesebb a pénze az nem pl a városközpontba néz albit hanem a város szélén ahol olcsóbb vagy a környéken lévő településeken ahol meg még olcsóbb.

2017. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A lakáshitel szörnyű teher, szerintem annál rosszabb csak egy dolog van, az albérlet.

Biztos rossz arra gondolni, hogy már inkább középkorú leszel, mire magadénak mondhatsz egy hitelre vásárolt lakást, de még szarabb lesz ugyanilyen idősen rádöbbenni, hogy kifizetted egy lakás árát, és nincs semmid.

2017. aug. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Az önerőt a hitelhez értette a válaszoló. El kell dönteni. Egy feneketlen kútba dobálod a pénzt, vagy olyanba ami előbb-utóbb a tied lesz? Mi pl.egy olyan lakásban lakunk amit 5évvel ezelőtt 6,5m-ért lehetett megvenni, most 16m-ért fogunk hírdetni(nagyobba megyünk). Igaz ez az ingatlanlufi ki fog durranni egy pár éven belül, de addigra lesz megint annyi önerőnk hogy vegyünk egy másodikat és kiadjuk. Az majdani albérlő meg kifizeti nekünk a részleteket...
2017. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A munkahelyemtol kapok alberlettamogatast, kulonben maradtam volna a sajat videki hazamban.
2017. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Régen nagy ostobaságnak tartottam a hitelt, manapság ilyen albérletárak mellett én is ezt preferálom. Felveszed, és ugyanannyi/kevesebb törlesztőrészletet fizetsz havonta mintha albérletbe dobálnád a pénzed.


Ami megoldás lehet: Nem egy egész lakást vesztek ki, csak egy szobát. Én például a barátommal és a hugával élek, nem zavar jelenleg még sok vizet (mondjuk csak 24 vagyok, pár év múlva lehet én is más életre vágynék) így a 120 ezres albérlet 3 felé megy. Vagy ha lakást vesztek és 2 szobás, azt is ki tudod esetleg adni egy személynek, így a törlesztőrészlet már be is folyt abból a pénzből.


Sajnos a szülőkkel való maradás nem egy jó megoldás, mert nem kerestek olyan sokat, hogy havonta több százezret félre tudjatok tenni, így elég sokáig kellene ott laknotok még.


Ha máshol van a bejelentett lakhelyetek mint a munkahelyetek, tudtok kérni lakhatási támogatást. Esetleg érdemes átiratni valami rokonhoz magatokat, így támogat az állam egy évig (ha jól emlékszem 150 km-re kell lakni ahhoz).


Vagy megoldás lehet ha Budapest környékére költöztök, ott olcsóbban juttok albérlethez.


Esetleg menjetek ki külföldre kicsit dolgozni, ha tudtok. Ismerősöm úgy megszedte magát 5 év alatt, hogy hazatérve 3 lakást megvett (bár az igaz, hogy testvérénél lakott, így nem kellett lakbért fizetnie)

2017. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elég, persze. Nekünk a kettőnk fizetésének kb. 25%-át viszi el rezsivel együtt.
2017. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!