Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mik az albérlő jogai?!

Mik az albérlő jogai?!

Figyelt kérdés
Felújítja a tulajdonos a fürdőt tetőtől talpig, falat bontanak stb. Nincs víz a házba, epphogy a konyhába van egy pici. Lavorba kell konkrétan mosogatnunk, fürdeni itthon nem bírunk. Szerintem nem hagyhat minket víz nélkül egészségügyi okok miatt sem, bármilyen fertőzést összeszedhetünk hát mosogatni alig lehet. Mik a jogaink ilyenkor? Szetintem biztosítania kellene neki a vizet, hogy fürödni, mosni, mosogatni stb tudjunk mert ezt így nem teheti meg.

2017. aug. 9. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

A víz biztosítva van, hiszen te írtad, hogy a konyhában van, csak kissebb a víz nyomása.


A felújítás elött mit beszéltetek meg a tulajjal?

Esetleg próbálj meg vele alkudni, hogy erre a hónapra csak félhavi lakbért kérjen tőletek.


Egyébként én örülnék a helyedben, hogy új fűrdő lesz.

2017. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk mikor padlóztak akkor egy hétre elköltöztünk anyósomhoz. Azt hiszem fele havi bérletidíjat elengedte, de a párom is segített nekik.

Nincs lehetőségetek elköltözni addig?

2017. aug. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetőleg nem villámcsapásszerűen rontott rátok a tulaj, hogy minden álma máris és azonnal felújítani a fürdőt.

- vagy tudtatok erről már a beköltözéskor

- vagy csőrepedés, egyéb miatt sürgősen szükséges

- vagy ti kifogásoltátok a fürdő állapotát


Ha egyik sem igaz, akkor elkezdenék a helyetekben aggódni, hogy eladásra készíti elő a házat, vagy jelentősen emelni fog a díjon. Na, ezek a problémák...!

De bármi miatt is történik, az egyetlen amit tehettek, hogy kértek egy kis lakbércsökkentést erre az időre.

Bár, ha 1-2 napról van csak szó, akkor eléggé kicsinyes dolognak érezném.

2017. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

"Lavorba kell konkrétan mosogatnunk"

A konyhát is felújítják, vagy a fűrdőkádban szoktatok mosogatni?

2017. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
A bérbeadó felel a lakás használhatóságáért. A használati érték csökkenéséért lakbércsökkentés jár. Ha egyáltalán nem használható a fürdő, arra az időszakra én semmi lakbért nem fizetnék, sőt, kifizettetném vele a szállodai költségeimet.
2017. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 4.emberke!

A konyhaba is új mosogató lesz, nem ott lesz ahol eddig volt és máshova van elvezetve a víz. Van víz de nem úgy hogy lebírjon az ember zuhanyozni


Ő akarta felújítani meg egybe let nyitva egy másik helyiséggel mert pici volt.

Köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 9. 16:42
 7/13 anonim válasza:
11%

Az 5. válaszolóval értek egyet. Amennyiben nem tudod használni a lakást, arra az időre vagy lakbércsökkentést vagy a lakbér teljes elengedését kérheted, a használhatatlanság mértékétől függően.

Jogra járok, ez egy alapelv, hogy a bérbeadónak és a bérlőnek is vannak bizonyos kötelességei.

2017. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

#7

Ezért kár volt jogra járni, ha csak annyit tanultál meg, hogy mindkét oldalnak van joga és kötelessége is.


Jelen helyzetben az lenne mérvadó, hogy milyen okból kezdték csinálni a vizet és erről milyen módon egyeztettek a bérlővel.

2017. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem ti kértétek ezt a felújítást, akkor kezdjetek keresni, mert a tulaj akar valamit a lakással. Olyat még nem hallottam, hogy kérés nélkül akarjon százezreket rálocsolni valaki egy lakásra, ahol nem ő lakik és a bérlők sem lázadnak.
2017. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8 a kérdező már leírta, hogy a tulaj akarta felújítani a fürdőt.


Szerintem egy fürdőszoba nélküli lakás a mai standardok szerint nem használható, így az időszakra bérleti díj sem jár, ez a minimum!

2017. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!