Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözés. Albérletet kivenni...

Költözés. Albérletet kivenni - kiadni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem állásokat pályázni a lakóhelyemtől 90 km-re. Ha felvesznek, nem fogok tudni bejárni, kell egy albérlet. Viszont nekem is lesz egy kiadó lakásom. Szóval 3 dolgot kell majd lerendeznem. Új munkahely, lakas bérlés es kiadás. Egyedül nőként, segítség nélkül van-e értelme ilyen messzire menni es vállalni az ezzel járó sok intézkedést? Viszont szívesen kipróbálnám az életet abban a városban, amit kiszemeltem.

Azokat kérdeznem akik szinten költöztek munkahely keresés céljából es mennyire volt könnyű vagy nehez az az időszak, mire helyére kerültek a dolgok (albérlet, munka, költözés, bejelentkezések, stb)



2017. aug. 22. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egyedül nőként, segítség nélkül"


MEnnyiben vagy más, mint egy férfi ilyen helyzetben? Egy nö is tud költözni, lakást vbérelni, lakást kiadni mindenféle segítség nélkül, hacsak nem értelmi fogyatékos (ezt nem lenézöen írom, hanem tényként) - de akkor meg van gyámja!


Ha munkát találsz, akkor egyszerüen kiveszel egy szobát, azt bármikor találsz és utána van pár heted keresni egy megfelelö albérletet.

A saját lakásodat meg símán meghirdeted, és a jelentkezökkel egyeztetsz, hoyg mikor tudod megmuntatni nekik, a legmegfelelöbbel írsz egy szabályos szerzödést és máris meg van oldva a dolog.


Az elsö hónap vagy esetleg hat hét kicsit zürös lesz, de utána minden engy a megszokott rend szerint.

2017. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
90 km miért gond? Nincs járatlégvonalban sok a kerülő csatlakozás a macera ?
2017. aug. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A bútorok, egyéb személyes cuccok szállításra gondoltam. Autóm nincs és nem nagyon van segítségem, aki mondjuk a költözésben tudna segíteni. De csak lesz erre majd egy megoldás....

A szobabérlés jó ötlet, ideiglenesen az is jo lesz, ha nem talalok hirtelen fix albérletet.

2017. aug. 22. 10:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 70 km-t utazom naponta, ami oda-vissza 140 km.

A menetidő nem egészen 1 óra, én ezalatt gépezek, olvasok.

Ha megoldható, neked is inkább ezt ajánlanám, mint az albérletet ide-oda.

Amikor Budapesten laktam, ennyi kellett, hogy tömegközlekedéssel eljussak a pesti lakásomból a budai munkahelyemre.

Zónázó vonattal ez nem távolság és mégiscsak a saját ágyadban alszol.

2017. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A bejárás 2 x 1,45 perc busszal (vonat menetideje méghosszabb) , plusz a helyi közlekedések 2 városban, minimum 4,5 ora naponta.
2017. aug. 22. 10:45
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Hát igen, ez így valóban sok.

Ennek tükrében én nem a szobakivételét javasolnám neked, hanem keress valami olcsó panziót, vagy motelt, arra az időre míg albit keresel mert a legótvarosabb szobát sem fogják neked kiadni 1-2 hétre.

Egyágyas szobát már kapsz éjszakánként 2-2500Ft-ért is, mivel már nem főszezon van és akkor jössz el, amikor akarsz.

Nézegesd a Trivagot!

2017. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem titok, megírod, hogy melyik városba tervezel menni?
2017. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A dolognak költségei vannak, nem kicsik, erre számits.
2017. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem károgásból.. de én Budapesten belül utaztam naponta 2x 2 órát suli miatt. :D
2017. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!