Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nálunk miért lett ennyire...

Nálunk miért lett ennyire saját lakás-központú, és albérletellenes a gondolkodásmód?

Figyelt kérdés
Magyarországon, és tudtommal a többi posztkommunista ország java részében az emberek túlnyomó többsége igyekszik minden áron saját lakáshoz jutni (állítólag jóval kevesebben laknak albérletben, mint Nyugat-Európában). Mikor a panellakásokat nagy tömegben építették, ha jól tudom, főleg magántulajdonnak szánták őket, nem bérlakásoknak, vagyis hogy a lakó a tulajdonosa legyen, ne bérlő. Állítólag aki nem tudott sajátot venni, azt igen gyakran megszólják, lenézik, és hatalmas tragédiának állítják be, ha kiderül, hogy sose lesz pénzük saját lakásra. Tőlünk nyugatabbra viszont állítólag teljesen megszokott, ha valaki egész életében béreltben lakik, és a más szemlélet miatt sokkal több a kiadó lakás, és valószínűleg emiatt (állítólag) könnyebb kedvező albérletet találni (nem irreálisan drága, és a tulaj nem használja ki a bérlőket).

2017. aug. 25. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Mert régen a lakás értéknek számított, és tényleg megszólják, akinek nincs, vagy idióta, aki nem akar.


Szerintem felesleges, főleg most, mikor minden bizonytalan, és az emberek a munka miatt vándorolni kényszerülnek. Ott marad üresen a lakásuk - mert kiadni veszélyes móka -, és vagy szívja a pénzt, vagy lerohad és utána már eladni sem lehet normális áron.

2017. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Egyrészt, mert az ingatlan az egyetlen egy tartós és nagyjából értékálló vagyon, pláne mostanság, amikor a piac jól megy. Pénzt a bankban, autóban vagy bárhol tárolni nem éri meg. Ingatlanba fektetünk, amit az utódjaink megörökölnek és kész. Én sem örülnék, ha a gyerekeim utánam a két havi fizetésemet öröklik, és nem egy ingatlant, mert én a pénzem jelentős hányadát egy idegen ember zsebébe szórtam.


Másrészt Magyarországon és más posztkomcsi országban sincs meg a hagyománya a tisztességes bérlésnek. Értem ez alatt azt, hogy a bérlő és a tulaj egymásra licitálva próbálja a másikat átb.a.szni (mint az élet oly sok területén).

2017. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit mások a bérek, lehetőségek és a távolságok is mondjuk egy Németországban, mint nálunk.


Én pl. Győr mellett lakom, innen már hova vándorolnék, meg minek?


Az albérlet árak meg emelkednek a bérekkel együtt, itt már közel 100 egy panel albérlet plusz rezsi.... gyári melós meg keres 160 -at.... de ha már van valami lakása akkor akár elég is lehet. Nem mindegy.

2017. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert a törlesztő fele annyi mint az albérlet. Legalábbis jobb helyeken. Mi értelme havi 100 at fizetni 40 50 -évig . Kifizetsz 50 millát. Az négy lakás ára.
2017. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Van egy cimborám akive kb. egyszerre indultunk neki az életnek. Ő esküdött az albérletre, nem vagy helyhezkötve, bármikor elköltözhetsz stb. Na ő még mindíg albérletben lakik én meg a sajátban pöffeszkedek mert lecsengett a hitel. Neki SEMMI mozgósítható vagyontárgya nincs nekem meg van egy kéglim amit 10év alatt kipengettem és bármikor eladhatom. A másik hogy én anno 8.700.000ért vettem, most olyan 15milla körüli ára van. Csak sokan sajnálják azt a 2-3évet spórolással tölteni míg az önrészt összeteszed. Neki még mindig 80+rezsi, nekem csak rezsi. Nem is értem a kérdést.
2017. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bizonytalan bérelt lakásban lakni. A tulaj bármikor kirakhat. Nem csoda, hogy legkésőbb a családalapításkor az albérlet már nem opció, legfeljebb kényszer szülte megoldás. Mindegy, mennyibe kerül a saját: aki nem akar olyan helyzetbe kerülni, hogy másfél hónapos határidővel kirakják az otthonából, annak muszáj vennie.
2017. aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Alberlet max akkor eri eg ha nem vagy kepes egy helyen vagy legalabb varosban dolgozni, vagy a munkahelyed fizeti.
2017. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton nagyon el van szakadva a vételár és a bérleti ár egymástól.

Nálunk ha megnézed 15 évnyi bérleti díjból meg lehet venni egy ingatlant.

Szóval ha van megtakarításod miközben albérletben laksz, igencsak érdemes sajátot venni, mert azt szépen elő is törleszted majd (a törlesztő eleve alacsonyabb a bérleti díjnál, szóval jobban gyűlik a pénz, mint albiban).

A magyar bérleti piac nincs szabályozva, mindenki ott cseszi át a másikat ahol tudja.

Nyugaton lakást bérelni olyan hercehurca, mint nálunk lakáshitelt felvenni. Sok helyen van rent-control is. Mivel a legtöbb kiadó lakás nagytőkéseké, így hosszú távra adják ki, simán maradhatsz 20 évig ugyanott...

2017. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Éppen az a baj, hogy nincs szabályozva a bérleti piac, és emiatt pl. megtehetik az emberek, hogy feketén adják ki a lakást, és annyit kérnek el érte, amennyit nem szégyellenek, illetve hogy nem nagyon lehet hosszú távra lakást kivenni.
2017. aug. 25. 22:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt nemcsak a szabályozással van gond, hanem a morállal.


Egy egyszerű példa: normális lelkületű országban a bliccelő, adócsaló az tolvaj. Itthon "ügyes" és "valahol érthető". Na ez az, amiért itthon a bérlés egyelőre nem lesz emberi életre alkalmas opció.

2017. aug. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!