Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiköltöztek az albérlők a...

Kiköltöztek az albérlők a lakásombòl 35. 000 ft számlatartozást hagytak. Szerintem nem akarnak fizetni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Volt szerződés ugyan, de nem hivatalos. Nem is adòztam a bevétel utàn. Ideiglenes lakcìmként voltak bejelentve a lakàsba. Feljelenthetem őket?
2017. aug. 28. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Levonod az óvadékból.
2017. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kauciòra gondolsz? Nem fedezi. Egy hònap kauciòt lelaktak, ami fennmaradt az fedezte nekik a villany, vìz, szemétdìj elszàmolàsukat. De van egy 35000 ft-os melegvìz végszàmlàjuk. Egy hònapja költöztek el, eddig csak ìgérgetnek.
2017. aug. 28. 13:55
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Ezt hívják tanulópénznek...
2017. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha feljelentést teszel,rád száll a NAV . Költsék patikára ,bár ez karcsú vigasz neked.
2017. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 xswerdy ***** válasza:
100%

Milyen a nem hivatalos szerződés? A törvény annyit ír elő, hogy lakásbérleti szerződést írásban kell kötni. A szóban kötött nem érvényes, de írásban kötöttnél nincs hivatalos meg nem hivatalos.


Feljelenteni bárkit feljelenthetsz, megnevezve, hogy milyen bűncselekményt követett el. Szerintem el fogják utasítani, hogy ez egy sima polgárjogi követelés.


Célszerű írásban felszólítani, kilátásba helyezve a jogi utat. A következő lépés a fizetési meghagyás. Közjegyzőnél tudod intézni, 5000 Ft. Ha nem mond ellent, akkor jogerős, végrehajtható.


NAV vizsgálat nem indul automatikusan, legfeljebb ha a bérlő feljelent (ha tudja, hogy nem adózol).

2017. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy nekem 80 at hagytak hátra 12 éve.
2017. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért nonszensz az, hogy az utolsó havi kauciót lelakják.
2017. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Adózással még nem vagy elkésve, illetve ha mégis, adj be önellenőrzést.
2017. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Vmilyen nemhivatalos ráhatással próbálkozhatsz, mondjuk félóránként felhivod telefonon, naponta harminc emailt küldesz neki, hátha megunka, hatásosabb módszer, ha esetleg ráállitod egy kigyurt haverodat...Nem kellett volna engedni lelakni a kauciót. Szerintem is tanulópénz... A következő bérlőnél legyél óvatosabb a kaucióval...
2017. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Csodálom, hogy egyáltalán felveszi a telefont és igérget. Most voltam megnézni egy albérletet, az elözö lakok szo nélkül leléptek, postaládába bedobták a kulcsot, szétverték a lakást, az ágyakat leöntötték valamivel, az ablakokat tárva nyitva hagyták és teljesen beázott a szoba mire a tulaj észrevette, hogy kiköltöztek. Ugyhogy gondolj arra, hogy lehetett volna rosszabb. Ha meg te is 120-150 ezerért adod a lakásod, akkor nem foglak sajnálni, talán volt annyi bevételed (pláne ha nem is adoztál utánuk, duplán megérdemled, vedd ugy, hogy ez az adozos pénz), hogy fedezni tudd a kiadást. Ha nem annyiért adod, akkor bocsi. Ebböl meg okulj, sosem engedjük lelakni a kauciot, mindig a végén adjuk vissza, hisz lehet, hogy épp utolso nap tesznek tönkre valamit.
2017. szept. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!