Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet vagy saját ház?

Albérlet vagy saját ház?

Figyelt kérdés
Ha pl tudnátok hogy az albérlet is meg a saját lakás törlesztője is havi 85 ezer lenne melyiket választanátok?mert ugye valahol lakni kell és az sehol sincs ingyen!
2017. aug. 29. 07:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen a saját házat. Eladhatod, örökítheted; a tied.
2017. aug. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
87%
Saját. Lehet festeni a falat,lehet állatot tartani,eladhatod.
2017. aug. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem is kérdés!

Nyilván a saját ház.

Ha a munkád távolabbra, vagy külföldre szólít ki tudod adni.

Albérlet csak kidobott pénz.

Kifizetsz a lakhatásért az évek alatt egy ház/lakás árát és még sincs semmid.

2017. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Ne hallgass az albérlet mellett kardoskodókra, ők azok, akik nem kapnak hitelt, ezért irigységből téged is le akarnak húzni a saját szintjükre!
2017. aug. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha házat veszel, pénzzel támogatnak téged az adófizetők. Ha bérelsz, te fizetsz adót (a házvásárlás helyett félretett pénzed után kapott kamat illetve a bérbeadónak a bérbeadásból származó jövedelme is adóköteles).


Ha házat veszel, bemész a hivatalba és bejelented a lakcímedet. Ha bérelsz, könyöröghetsz a tulajnak, hogy jelentsen be - valószínűleg nem fog.


Ha házat veszel, te döntöd el, meddig laksz ott. Ha bérelsz, a tulaj bármikor felmondhat: akkor is, ha rendesen fizetsz.

2017. aug. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

mindkettőt volt szerencsém megtapasztalni.

Ég és föld a különbség, a saját javára!

Albérletben nem verhetsz be egy rohadt szöget a falba a tulaj beleegyezése nélkül, mindenhez engedélyt kell kérned, időnként bejárkál csekkolni, ha elromlik valami akkor jön a harc hogy kicseréli-e vagy nem, mit vesz, milyet, nem olyat ami tényleg jó hanem ami olcsó stb stb.

Sajátban nincs ilyen. Ha fel akarod túrni az egész kertet, át akarod építeni a falakat, le akarod verni a csempét, megteheted, senki nem szól bele.

2017. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Saját ház
2017. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
25%

Imádom az albérlet ellen szólók kedvenc érveit, a NEM VERHETSZ BE EGY SZÖGET A FALBA, NEM FESTHETSZ KI stb.


Évek óta albérletben lakom, a mostaniban egy rossz szót nem szól a tulaj, ha beverek egy szöget. (vagy ti az egész lakást tele szeretnétek verni szöggel? :D), az előző albiban kifestettem a fürdőszobát, konyhát, wc-t, kb. 3000Ft-ból. Mondtam a tulajnak, örült neki, megköszönte, kérdezte, hogy mennyivel jön, én pedig mondtam, hogy semmivel. Lúzer vagyok? :D Nem hinném. De ha egyszer lesz saját lakásom, tuti 3x kifestek egy évben, és 1000db szöget fogok beverni a falba, hogy érezzem milyen jó :DDDDDD

2017. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Jaj utolsó, annyira rühellem ezt a válaszadási stílust... Ásd el magad.


Kedves Kérdező,

Én éltem albérletben és most saját lakásban. Mindkettőnek van előnye és hátránya. Éppúgy imádtam albérletben lakni, mint most lakásban.

Én minden pozitív tapasztalatom ellenére saját lakást/házat választanék.

Albérlet esetén lutri, hogy a főbérlőd milyen ember... Csak egy példa: húgomék beköltöztek egy nagyon kis f. sza lakásba Budapest központjában, a kezdetektől fogva az ajtó kicsit "elállt" az ajtófélfától, mintha valaki belülről szándékosan belerúgott volna. Ezt nekünk jelezte a főbérlő - egyébként maga a szerződés teljesen "legális" volt, adózott utánuk. Miután a húgomék úgy döntöttek továbbállnak, a főbérlő rájuk kente az ajtó sérülését. A húgomék i hibásak voltak, csak ugye... naivak. Ment is a huzavona, de nem lett semmi. A mi főbérlőink lazák voltak, de nagyon sok rémtörténet van.

A másik: szomszédok!

Szóval saját lakás/ház esetén a főbérlős gondok letudva.

2017. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen munkahelyed van. Ha szakértő vagy, és minden hónapban más céget teszel rendbe más városban, akkor nyilván nincs választási lehetőséged.

De ha állandó, fix, biztos munkahelyed van hosszú távon, akkor a saját ház a praktikus.

És még mindig eladhatod, ha más városba kell költözni.

2017. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!