Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Inkább albérlet, vagy hitelfel...

Inkább albérlet, vagy hitelfelvétellel saját lakás?!

Figyelt kérdés
Sajnos utóbbira kevés a sansz.

2016. nov. 5. 18:42
1 2
 1/18 anonim válasza:
12%
Én semmiképpen sem vennék fel hitelt. Sosem lehet tudni, hogy mi fog belőle kisülni. Inkább albérlet, miközben havonta spórolsz egy lakásra és aztán önerőből megvenni. Persze ez több évnyi várakozást jelent, viszont sokkal biztonságosabb.
2016. nov. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Én a hitelt választottam, fix Ft törlesztővel havi 65.000 ft, 20 évig. A többi saját pénzből ment.

Ezt az összeget minden gond nélkül kitudom fizetni. (A ház eladási ára kb. fedezi a hitelt) Ha pedig minden kötél szakad akkor vigye az egészet a bank és kimegyek külföldre.

Egy albérlet drágább volna, mint maga a törlesztő. A mostani/jövőbeli félretett pénzemet meg inkább fektetem egy második házba.

Persze ott a kockázat is (bukom az önerőt) de ez van... :)

2016. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Albérlet mellett spórolni saját lakásra... aki ilyet ír, az sosem próbálta, vagy átlagon felüli fizetésből él.

Vagy ez, vagy az, a kettő 99%-ban nem megy.

Ha meg már fizetsz, akkor miért ne fizetnéd a sajátodat?

Arról nem beszélve, hogy egy törlsztőrészlet sokszor alacsonyabb, mint az elszállt albérleti díjak.

Nem tudni, meddig marad így, de a hitelek most nagyon jók, az albi díjak viszont az egekben vannak.

Ezzel együtt viszont a lakásárak is, erre is gondolni kell.

Önerő van egyébként?

2016. nov. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2-300.000 van "csak"!
2016. nov. 5. 22:02
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet.

300.000 tőke hitelhez porszem a rengetegben, mintha nem is lenne. Hitelt a lakàs forgalmi értékének maximum 80%-àig adnak a bankok. A maradék 20%önerő. És ezen felül kell hogy legyen félretett pénz az ügyintézésre.

És még nem àrt (ez persze nem feltétel) egy vésztartalék hogy munkanélküliség, keresőképtelenség esetén se legyen gond.

2016. nov. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%
Mostanaban nem erdemes hitelt felvenni, barhogy fordulhatnak a dolgok. Vannak nehez megoldasok pl alberlet kint a feneben meg hogy nincs nyaralas csak gyujtogetes de igy is jobban megeri mint felvenni egy adott osszeget aminek a torlesztesevel a duplajat ha nem a triplajat fizeted vissza es barmikor emelkedhet a havi vagy az esetleges beallitott idoszakos penztorlesztes mennyisege, mert a banknak csak hivatkoznia kell az arfolyamok valtozasara es valljuk be anglia kilepesevel 2017 tol valtozhatnak a piaci ertekek.
2016. nov. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
Ugyan ilyen helyzetben vagyok. En inkabb veszek fel hitelt es fizetem azt de tudom h a sajat hazamban ulok, mint fizetem az alberletet es elteluk x ev kiraktak es nincs fedel a fejem folott. Amugy meg nekem meg annyi oderom sincs mint a kerdezonek, de meg lehet oldani az onerot szemelyi kolcsonnel is. Igaz kicsit huzos a lakashitel meg a szemelyi egyutt de a ket hitel kiteszi az alberleti dijat. Igy en igy latom jobbnak a dolgot.
2016. nov. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát ez teljesen a körülményektől függ.


De alapvetően a fő a függetlenség, így ha a saját lakás nem megoldható akkor albérlet és spórolás.

2016. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég összetett kérdés. Sok mindentől függ a helyes válasz. Elképzelhető olyan élethelyzet amikor megéri saját lakást hitelből venni és olyan is, amikor jobb a bérlés.


ha van biztos állásod biztos cégnél és már lépkedtél is kicsit a ranglétrán, akkor elképzelhető, hogy egy saját lakás megoldás lehet.

Ha azonban még fiatal vagy, pályakezdő, vagy csak vacak melód van, akkor jobban jársz, ha megőrzöd a mobilitásodat és nem kötöd magad röghöz egy saját ingatlannal.


Neked kell tudnod, hogyan képzeled el a jövődet 5-10-20 év múlva.

2016. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne önerőd, akkor inkább hitel, de így nincs sok választásod. A helyedben szobát bérelnék és gyűjtögetnék.
2016. nov. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!