Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezt, hogy kell ertelmezni?

Ezt, hogy kell ertelmezni?

Figyelt kérdés
Beköltöztem aug.13. án egy lakásba 10.én leraktam 2 havi kauciót meg 1 havi bérleti díjat,akkor szeptemberben igazából csak a rezsit kéne fizetnem amit augusztusba fogyasztottam ,mivel ugye leraktam előre egy havi lakbért.Októberbe meg már teljes hónapot fizetek rezsivel együtt.
2017. szept. 9. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

augusztusba beköltöztél... kifizettél 1 havi lakbért és szerinted legközelebb októberbe kellene lakbért fizetned.

És szerinted a szeptember???

A kauciót ne számold a dolgokba bele!!!

2017. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Agusztusban fizettél egy havit. Az agusztusit. Ki ne hagyd a szeptemberit mert kivágnak az albérletből
2017. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig adott hónapban fizeted a bérleti díjat. Augusztusban az augusztus havit fizetted. A kaució letét, majd ha elköltözöl visszakapod.
2017. szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Előző kommentelők, szerintem nem a kauciót akarja lelakni, csak ha szeptembenben fizet, akkor előre kifizeti a hónapot, ha októberben fizet akkor utólag fizet a lelakott hónapért.


Ebben az esetben az a legtisztább ha szeptemben elsején fizetsz és letudod a szeptembert.

2017. szept. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Milyen idióta bérbeadó kérné utólag a bérleti díjat??????
2017. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kérdező, ha 13-án költöztél be, akkor beszéld meg a tulajjal, hogy minden hó 13-án fizeted a bérleti díjat. Így kerek, egész hónapod lesz.
2017. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
5# Sok helyen lelakott hónap után fizetnek, nem előre. Eddig 2 helyen laktam Budapesten albérletben és mindkét helyen ez volt.
2017. szept. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
28%

Első a bérleti szerződés átolvasása, abban benne kellene legyen. Ha nincs az hiba és meg kell beszélni a bérbeadóval, majd új szerződést írni amiben benne van (mindkét felet védi!).


A kauciónak ehhez semmi köze.


-----------------


Amit eddig fizettél:


augusztus - 1/2 bérleti díj fizetve

szeptember - 1/2 bérleti díj fizetve


Mit nem fizettél:


szeptember - fél havi rezsi (már majdnem fél havi)

októberre - még se a díjat se a rezsit sem fizetted


-----------------


Bármelyik hónap felénél kifizetve egy teljes havi díj az átmegy értelem szerűen fele részben a következő hónap feléig. Ebből a folyamatos hó felénél való bérleti díj fizetés következhet, vagy az, hogy a szeptemberi díj második felét fizeted külön azért, hogy ne csússzon fél hónapra a bérleti díj. De ez megállapodás kérdése.


A lényeg:

A jog szabályozza a bérleti díj fizetését és az van érvényben ha ez nem szerepel a bérleti szerződésben. A felek szerződésben megállapodhatnak ettől eltérően is, de az csak írásbeli rögzítéssel érvényes.


A bérleti jogszabályok szerint előre kell fizetni a bérleti díjat, amit hó elejétől hó 15-ik napjáig kell teljesíteni. De jobb szerződésbe foglalni.


Tehát a legkézenfekvőbb az lenne ha a fizetést minden adatával szerződésbe foglalnátok (ha ez nincs meg), és kifizetnéd a fél havit, hogy hó elejétől tudd a következő hónapot fizetni. Addigra megjönnek a rezsi számlák és egyszerre le tudod ezeket. Gondolom praktikusabb így.


[link]

[link]

2017. szept. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
0%

Javítom amit nem fizettél.


Mit nem fizettél:


augusztus - 1/2 havi rezsi

szeptember - 1/2 havi rezsi (már majdnem fél havi)

októberre - még se a díjat se a rezsit sem fizetted


Az augusztust teljesen le kellene rendezni mivel már szeptember fele van majdnem, tehát a kezdő fél hónap rezsijét. Továbbá rendezni a megkezdett szeptember teljes bérleti díját, aminek már csak a másik felét kell kifizetni.


Így a bérleti díj fizetés minden hónapban előre míg a rezsi fizetés minden hónapban utólag a konkrét bemutatott számlák alapján történne.

2017. szept. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
26%
:) Nagyon figyelmetlen voltam, de már nem javítom ki, gondolom érthető mik azok amiket még ki kell fizessél. Bocsi.
2017. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!