Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Önkormányzati lakás kérdés?...

Önkormányzati lakás kérdés? (többi lent)

Figyelt kérdés
Beszeretnénk nyújtani egy önkormányzati lakásra egy pályázatot. Kértünk egy borítékot, amiben minden benne van hogy mi alapján lehet igényelni. Párom lenne a fő kérvényező, de mint élettárs engem is megszeretne jelölni. (3 éve élünk együtt albérletben). De jelenleg nekem nincs munkám. Viszont a papírokon az szerepel, hogy a munkaügyi központtól kérnem kell egy papír, amivel igazolnám, hogy kapcsolatban állok velük. Mindenáron szükséges ez? Mert őszintén nem nagyon szerettem volna a munkaügyire bemenni (eddig is magamtól találtam munkát amikor volt). Csak ez az egy megoldás lehet?

2017. szept. 14. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, azt kell igazolnod, hogy aktív munkakereső vagy és amit ott felajánlanak azt kötelező elfogadnod törlés terhe mellett.
2017. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bármilyen munkát? Igazából nekem csak a papír kellene, hogy igazoljam, hogy benne vagyok a rendszerben. Azt hogy kérhetem akkor ki? Először bejelentkezek stb, akkor odaadják a papírt egyből?
2017. szept. 14. 11:24
 3/13 anonim ***** válasza:

Közmunka lesz az.

Az önkormányzatnál se hülyék dolgoznak, kapcsolatuk van a munkaüggyel pontosan az ilyen visszaélések miatt. Ha tehát te belépsz és lelépsz, akkor megvonják a bérlakást, ha nem találsz munkát x időn belül.

2017. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem volt célom lelépni, mert régebben is online jelentkeztem le a munkaügynél (valószínűleg elavult már, tehát töröltek) És nem kérek segélyt meg semmi ilyesmit. Különben is fizetni tudjuk azt a lakást tehát nem hinném, hogy rajtam múlna a dolog.
2017. szept. 14. 12:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem segélyfüggő, vannak kötelező események amik elmulasztása a munkaügyön törlést von maga után.

Az első ilyen a tájékoztatáson megjelenés, utána a tanfolyam a hatékony munkakereséshez, végül a felajánlott nyelvtanfolyam vagy álláslehetőség. Ezeket nem tudod online intézni, be kell menni.

A legegyszerűbb ha magadtól találsz állást, akkor nem kell menned gazolni.

2017. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mindenképp bemegyek, mert újra bent kell lennem a rendszerben. A többi pedig majd alakul. Igyekszem magamtól munkát találni egyébként.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2017. szept. 14. 13:17
 7/13 anonim válasza:
44%

Addig leszel közmunkás mig ezt a lakást lenem törleszted a közmunka béredből havi párezret fognak levenni

Tapasztalat egyik ismerősöm is így van az asszony nem dolgozik otthon van a pujákkal ő meg már vagy 3éve közmunkás és ha jól emlékszem akkor tán havi 5ezret vonnak tőle de muszáj közmunkásnak lennie

2017. szept. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lényegében a párom lenne a fő pályázó, én mint élettárs lennék ott. Ő minden kritériumnak megfelel. Csak oda van írva, hogy aki vele együtt költözik az vagy: (felnőtt) dolgozó, vagy gyerek (diák), vagy nyugdíjas, vagy felnőtt de aki nem dolgozik hivatalosan kapcsolatban kell lennie a munkaügyi központtal.
2017. szept. 16. 09:42
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nincs "pujánk", azaz gyerekünk :)
2017. szept. 16. 09:43
 10/13 anonim válasza:
Akkor a párod lesz állandó közmunkás
2017. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!