Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiszakadt kanapé az albérletbe...

Kiszakadt kanapé az albérletben. Mennyi kaució tartható vissza ezért?

Figyelt kérdés
Kb egy 5x5 cm.es lyuk lett a kanapé kárpitján, az ülőrészen.
2017. szept. 24. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Egy új ülőgarnitúra ára és 60cm színhelyes cérna ára közötti összeg.
2017. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi a kárpitos által adott ÁFA-s számla.Ha el kell vitetni is a kárpitoshoz is,akkor a bútorszállítók számlájának az összege is.
2017. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha át kell húzni az egészet, akkor alsó hangon 50 ezer, de inkább több, sokkal több.
2017. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Javittasd meg szerintem, olcsóbban jössz ki.
2017. szept. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Mitől szakadt ki?

Ha vadállat módjára ugráltatok rajta, akkor a ti saratok, ha 100 éves kanapé, elöregedett anyag és rendeltetésszerű használat mellett megadta magát, akkor az a tulaj dolga.

De ez úgyis kiderül a javításnál.

2017. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Szerződést el kell olvasni!

De a legegyszerűbb megegyezni a tulajjal/főbérlővel!


"ha 100 éves kanapé, elöregedett anyag és rendeltetésszerű használat mellett megadta magát, akkor az a tulaj dolga. "


Vagy nem! Az általam kiadott lakások/szobák szerződése szerint ezen amortizációk is a bérlőt terhelik.

2017. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

#6


Bérbeadóként mondom, hogy nem lennék a bérlőd!

2017. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

6-os, azért a lehúzásnak is vannak fokozatai és te a legvastagabban lehúzod a nyomorultakat, kihasználva a helyzetüket. Ócska kacatokat használtatsz különböző emberekkel és akinél kileheli a lelkét, holott 2 hónapja használja, azon bekasszírozod az árát. Fujj!

Én sem lakom albérletben, de hánynom kell tőled!

2017. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

#6-os vagyok, semmiféle lehúzás nincs itt. Nem kötelező bútorozottan kivenni, de amennyiben az én bútoraimat szeretnék használni annak ennyi az ára.


Túl régóta vagyok én már része ennek az üzletágnak ahhoz, hogy bohócot csináljanak belőlem. Járkáltam bíróságra pont eleget az olyan ügyeskedők miatt akik rittyentettek milliós károkat de fizetni azt már nagyon nem akaródzott nekik. Keresték a kiskaput, keresték a megoldást. Most már nincs.


Közjegyző által hitelesített szerződés nélkül mind a két fél felülhet a szopórollerra.

2017. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne már... hogyha egy uj kanapé van a lakásban, azt ugye szeretik a bérlők. De egy uj kanapé az 100 ezer, háromhavi bérleti dija a bérlőnek, vagyis a teljes kaució. Ha még a függönyt is kiégeti, meg a mosdót is összetöri... Tessék arra a kanapéra vigyázni, és akkor nincs vita. Egy 25 négyzetcentiméteres lyuk keletkezésének oka van.
2017. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!