Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásbérlésnél a tulajdonos...

Lakásbérlésnél a tulajdonos kérhet tőlem bevétel igazolást?

Figyelt kérdés
2017. okt. 17. 20:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%
Ha a tulaj is bemutatja a jövedelemigazolását, semmi gond :) Különben honnan tudhatnád, hogy lesz pénze megjavíttatni az épület hibáit stb.
2017. okt. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

"Ha tisztában vannak vele, hogy jól keresel egészen biztosan nagyobb esély van az albérleti költség növelésére :) "


Ez baromság. Az albérletárakat nem a tulaj határozza meg, hanem a piac. Ha a tulaj nagyon sokat kér az albérletért, akkor oda senki nem megy lakni, és felkopik a tulaj álla. Menet közben meg nem növelhet csak úgy, hiszen a szerződésben rögzítve van a havi fizetendő. A következő évre (vagy időszakra) növelhetne legfeljebb, de arra meg mondhatod, hogy ennyiért jó volt a lakás, de ha emel akkor odébbállsz egy olcsóbba, a tulaj meg kereshet másik lakót.

Hidd el hogy nem fog emelni, ha jó bérlője vagy, majd bolond lenne elkergetni az aranytojást tojó tyúkot egy bizonytalan következőért.

2017. okt. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

#12 de, amíg a tulajnak indoklás nélküli felmondásra van joga, addig annyit emel és akkor, amikor akar. Egyszerűen felajánlja a szerződésmódosítást (lakbéremelést), és ha az üzletfél azt nem fogadja el, akkor felmond. Ennyi. Egy felmondható szerződés semmire nem kötelez.


Egy bérlőnek azt kell mérlegelnie, hogy mennyi pluszköltséget okoz neki egy költözés. Idő, utánajárás, amíg új lakást talál (ha talál egyáltalán). Költözés, festés, új berendezés költsége. Új óvoda, iskola stb. Esetkeg dönthet úgy, hogy ezt nem akarja bevállalni, inkább fizet egy olyan megemelt bérleti díjat, aminél olcsóbban is találna lakást, csak hogy ne kelljen költözködnie. A tulajdonos ösztönösen tudja ezt, ezért üzleti érdekből megpróbálhatja piaci szint fölé emelni a lakbért. Minden információt a bérlő anyagi, családi és élethelyzetéről a saját érdekében fel tud használni az alkufolyamatban.

2017. okt. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Idő, utánajárás, amíg új lakást talál (ha talál egyáltalán)."


Találni nem nehéz, olyan magasan vannak az albérletárak, hogy aki teheti, lassan már a spájzot is kiüríti csak hogy kiadhassa albérletbe. De pont ez a túlkínálat miatt is ódzkodnak a tulajok az emeléstől. A költözés valóban nagy macera, de sok helyen nem kell se festeni, se bútorozni, csak beköltözni és kész. És azért az egy nagyon erős érv a latban, hogy a tulajok vigyáznak az albérlőjükre, ha az bevált, mindig időben adja a bérleti díjat, nem bulizik minden nap hajnalig, nem lakja le a lakást, nem csinál százezres közüzemi tartozást, satöbbi-satöbbi. Az ilyen bérlő aranyat ér, és inkább alacsonyabb áron, de megtartja, minthogy utána ki tudja milyen alakok akarjanak beköltözni a helyére.


Legalábbis én így látom a dolgot. Az én házam is ki van adva, most már két éve ugyanaz lakik benne, és eszem ágában sincs bérleti díjat emelni, pedig igen olcsón adtam ki nekik anno. Inkább lakjon benne kevesebbért egy biztos jó, minthogy havi vacak 5-10 ezerrel többet akarjak kisajtolni belőle, kockáztatva hogy aztán inkább elhurcolkodik, és jön valami léha akárki, akivel meg csak a gondom lesz utána.


De persze érthető az is amit te írsz, és teljes mértékben el is fogadom, de én ilyen vagyok, inkább a biztos kevesebb, mint a bizonytalan.

2017. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy köteles adni neked, ő meg nem köteles a lakását kiadni neked. Szerintem teljesen normális ha a tulaj tudni akarja, hogy a potenciális bérlő fizetőképes-e....


Az a baj, hogy a bérlők ilyenkor felháborodnak és nem gondolnak azokra, akik mondjuk úgy vesznek ki lakást, hogy tudják, hogy csak az első 2-3 hónapot lesznek képesek kifizetni, mert munka nélküliek vagy kevés a fizetésük és reménykednek, hogy majd megoldják... Hát legtöbbször nem oldják meg és fizetésképtelenen a lakásban maradnak, ahonnan meg elég macerás kirakni a bérlőt a törvényes kereteken belül ha nem fizet, még akkor is ha közjegyző előtt normális szerződést írtak alá.


Ha sikerül is gyorsan kirakni, akkor is egy csomó időt és pénzt veszet egy ilyen lakóval a tulajdonos.


Szóval igen ... kérhet, de nem vagy köteles adni neki... Viszont csak azoknak probléma igazolni a jövedelmüket, akik nem engedhetik meg az adott lakást, ezért elég gyanus, ha valaki nem igazolja, ezért a tulaj könnyen odébb állhat.


Azzal meg ne jöjjön senki sem, hogy "jaj, de megtudja, hogy mennyit keresek és az senkire sem tartozik"

Elhiszitek, hogy a tulajok teljesen lesz rják..., hogy egyátalán nem foglalkoznak vele, csak arra kiváncsiak, hogy fizetőképes-e.

2017. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

13# Amúgy a tulaj sem mondhatja fel olyan könnyen a szerződést ... Persze szerződése válagatja, de ilyenkor kb 2-3 hónappal előtte szoktak szólni a bérlőknek.


A bérlő is bármikor elmehet, persze van olyan szerződés ahol fixálva van a lemondási idő.

Legrosszabb esetben nem kapja vissza a kauciót

2017. okt. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
38%

Kérni mindent lehet, adni de kiadni sem kötelező. :)


Szerintem adatvédelmi szempontból aggályos lehet a dolog, erről az adatvédelmi ombudsmant kellene megkérdezned.


Egyébként meddig tartana egy kamu igazolást nem létwező cégről az embernek megírni, lenyomtatni és lepecsételni?

És nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem létező cég esetén, illetve nem igazolható károkozási szándék mellett ezért az illető felelősségre vonható.

Meg lehetne adni akár egy elérhetőséget, telefonszámot is, ahol egy haver felveszi a font és a szükséges módon válaszolgat...


Ám még erre sincs szükség! Annál inkább, mert a munkahely nem adhat ki felhatalmazás nélkül személyes adatokat a dolgozóiról. Azaz a dolgozó által esetlegesen megadott valótlan adatokat sincs joga cáfolni.

Sőt... legtöbb munkahelyen része a szerződésnek, hogy a dolgozó a munkabérét titokban tartja. Ha kiadná egy magánszemélynek, azzal szerződésszegést követne el.

Erre hivatkozni is nyugodtan lehet.

Ugyanezen okból a bérbeadónak bérigazolást se köteles kiállítani.

Szóval megnézném, milyen jogcímen tudná ezt az ellenőrzést elvégezni egy lakást bérbeadó magánszemély, vagy annak jogi képviselője...


Eh, az egész dolog tele van kiskapuk lehetőségeivel, én nem foglalkoznék az ilyennel. Megkérdezném kerek perec, hogy mennyiről szeretnének kapni igazolást ahhoz, hogy kiadják a lakást, mert annyiról viszek nekik. Komolytalan az egész a hazai jogi és információs környezetben... :)

2017. okt. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
#16 törvény szerint másfél hónap a felmondási idő, a szerződésben a legritkább esetben ad ennél többet a tulajdonos. Igen, a bérlő is felmondhat. Csakhogy: a tulajdonos legfeljebb némi profitot veszít, ha a bérlő felmond, és új lakót kell keresnie. Viszont ha a tulajdonos mond fel váratlanul, akkor a bérlő a lakhatását veszíti el. Nem tudom, te melyik helyzetben lennél szívesebben.
2017. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Volán Bátor válasza:
Ha nem tetszik , nem veszed ki a lakást, nemde?
2017. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
17%

Ez a "nem tetszik, hát nem veszed ki" dolog nekem azért sántít erősen, mert ennyi erővel bárki mondhatja az élelmiszeriparra is, hogy mi a fenének a GMO ellen fellépni. Hisz ha nem tetszik, akkor nem kell megvenni.

Vagy mi a francnak megerőszakolással a hatósághoz menni? Nem kell olyan ruhában és olyan helyre menni...

Ugye, milyen más így már a dolog? És még lehet sorolni...


Szerencsére a törvények elméletben azért vannak, hogy a kiszolgáltatott helyzetben lévő embereket a sakáloktól megvédjék. Nem kell kérem szépen a csillagokba emelni a bérleti díjakat és akkor majd nem negyedévente kell új bérlőt keresgélni és persze ezek után tatarozgatni a lakást. Az adatvédelem pedig akkor is adatvédelem. Nem vagy köteles kiadni személyi adataid és szerződésben ezt a lakhatás feltételeként kikötni jogellenes.

Más kérdés, milyen indokkal próbál megszabadulni a bérlő tőled. Én szimplán keresnék egy normális bérletet helyette és kész. Az értelemhiányos emberek meg adogassák csak ki önként érzékeny személyes adataikat - meg is érdemlik...

2017. okt. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!