Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásbérlésnél a tulajdonos...

Lakásbérlésnél a tulajdonos kérhet tőlem bevétel igazolást?

Figyelt kérdés
2017. okt. 17. 20:36
1 2 3
 21/23 Volán Bátor válasza:
#20 ha lenne kiadó lakásod, te se adnád oda minden trógernak. Ami meg a pénzt illeti, ha adnak érte 150-et, miért adnád 100-ért, mi vagy te, teréz anya?
2017. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

20# Szóval ha valaki szimplán piaci áron adja ki a lakását, akkor az egyenértékű azzal, hogy ki akarja semmizni a bérlőt? :)


Szerintem csak mérges vagy, hogy nem keresel eleget, hogy normálisan fent tudd magad tartani, vagy csak szimplán sokallod a bérletidíjjakat ... igen, ha nem tetszik nem kötelező kivenni, majd helyetted jön 10 ember aki még akár extrát is fizetne....

2017. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kedves 21 és 22,


>#20 ha lenne kiadó lakásod, te se adnád oda minden

>trógernak. Ami meg a pénzt illeti, ha adnak érte 150-et,

>miért adnád 100-ért, mi vagy te, teréz anya?


>20# Szóval ha valaki szimplán piaci áron adja ki a

>lakását, akkor az egyenértékű azzal, hogy ki akarja >semmizni a bérlőt? :)



Azért, mert én még megtanultam, hogy mi a különbség a rabló vadkapitalizmus és a virágzó kapitalizmus módszerei között.


Első esetben minden áron a maximális profitra törekszik a tőke, miközben lerabol és tönkretesz, elsorvaszt maga körül mindent. Második esetben kooperatív módon gondolkodva élni hagyja a másikat. Kevesebb, de hosszabb távon fenntartható részesedésre törekszik.


Egy példa erre:

Első esetben a tehenedet annyira fejed, amennyi teje van és olyan hormonokkal tömöd, hogy minél több tejet adjon. A teje ugyan a sok gyulladástól gennyes lesz, de a liter az liter. Cserébe 2..3 év alatt mehet a vágóhídra és jöhet az új generáció. Második esetben nem hormonozod a tehened, s 10 évig finom, egészséges tejet ad. A vágóhídon a húsa öregebb lesz, kevesebb pénzt kapsz érte, ám mégis megéri. Mert az a hús is egészségesebb. Esetleg magad fogyasztod el.


Ugyanez a kétféle gondolkodásmód elmondható mindenről. Ingatlanról, munkaerő-gazdálkodásról, élelmiszeriparról, mezőgazdaságról, vagy éppen a szolgáltatásokról.


Ezzel azt akartam csak mondani, hogy az albérlők szívatása és illegális megoldásokra kényszerítése, anyagi túlfejése a végsőkig - lehet, rövid távon hasznot termel, ám középtávon több kárt okoz összességében, mint amennyi hasznot megtermelt a vadkapitalista módszer. Legjobb esetben is ugyanazt éred el összességében, ám átgázolva másokon és közben magad is megnyomorítva. Na nem a lelkiismereted miatt, hanem a folytonos stressztől, rettegéstől, nyugtalan alvástól, túlpörgéstől.


>Szerintem csak mérges vagy, hogy nem keresel eleget,

>hogy normálisan fent tudd magad tartani, vagy csak

>szimplán sokallod a bérletidíjjakat ... igen, ha nem

>tetszik nem kötelező kivenni, majd helyetted jön 10

>ember aki még akár extrát is fizetne....


Nem értem pontosan, hogy mi az, hogy "eleget keresni a fenntartásomhoz"? :)

Nézd, én vidéken, parasztvárosban élek. Egy 250nm alapterületű polgári ingatlan egy része az enyém, a többi rész is a családé. A belváros szívében mindez.

Itt születtem, itt nőttem fel és itt is szeretnék meghalni, mert szeretem a stabilitást. Eladhatnám és vehetnék a részem árából egy önálló kisebb házat a város szélén, de eszemben sincs. Ennek a háznak egy, esetenként két kisebb részét szoktuk kiadni, mert a fűtést, ház javítást, miegymást valóban nem tudnánk az amúgy itteni átlag kereseti viszonyok közt nem olyan rossznak számító (nettó 160 körüli) fizumból, meg nyugdíjas ősöm jövedelméből kitermelni. Van némi családi föld is, de nem számottevő. Szóval nem éhezünk, de nem is dúskálunk a javakban. Saját fogalmaim szerint normálisan élünk, ellentétben sok emberrel akiket ismerek. Talán az emberség fogalma ezért valamivel erősebben él bennünk, mintha a fővárosban élnénk, messze a szegényebb rétegek mindennapi valóságától.

Mi azt tapasztaljuk, hogy a bérlőnek kedvében járva, - de persze tisztességes módon odafigyelve rá - egyrészt sokkal jobban vigyáz az ingatlanra, másrészt megbecsüli a lakhatást. Ha egyhavi bért, rezsit nem tud valamiért időben fizetni és megcsúszik, akkor is hamarabb ki lehet egyezni, mintha egy szerződést elébe vágva felmondok neki és levágom az arany tojást tojó tyúkot. Nem mondom, hogy mindig egyszerű, de nem is kell három havonta újat keresgélni és festetni ilyenkor százezerért utána. Még akkor se érné meg így, ha vannak jó ismerőseim, akik jutányos áron megcsinálják. Egyszerűen elviszi a bevételt a kiadás.

A volt bérlők is ha elmennek, jó szívvel gondolnak vissza ránk. Többen visszajárnak látogatni és jókat mondanak rólunk, aminek híre megy. Könnyebben, gyorsabban talál az ember alkalmas lakót, ha az élet így hozza. Mert lakó sokféle van. Az alkalmas lakó nagy kincs.

Szóval lehet így is csinálni és ettől nem kell feltétlen ráfizetni, vagy bolondnak lenni, egyszerűen tágabb intervallumban, több paramétert figyelembe véve szerintem kifizetődő gondolkodni. Néha a kevesebb a több - mondták ezt már mások is. Helyette pöröghetnék, túráztathatnám magam. Idegeskedés, stressz, állandó csalódások sorozata. Rák, magas vérnyomás, cukorbaj, infarktus, ellenségek és a tőlük való folytonos félelem. Kinek hiányzik ez?


Az is igaz a vidéki ember megszokta, hogy nem rabolja ki végsőkig a természetet, mert az megbosszulja magát. Így igen, tényleg mérges vagyok érte, ha az értelmetlen haramia rablógazdálkodást és mások értelmetlen nyomorgatását, szorongatását látom. Kapitalizmus van, én is kapitalista vagyok, ebből élek. De ezt lehet többféleképpen is csinálni.


Egyébként egyetértek azzal, aki fentebb írta, hogy meddig tart írni egy igazolást tetszőleges fizetésről. Mivel az ellenőrzéshez nincs joga a bérbeadónak, így semeddig sem.

Ez egy újabb látszat megoldás, ami az ostobább bérbeadókat megnyugtatja. Valójában viszont jó eséllyel kiszelektálja a huncut bérlőket magának és a huncut az nemcsak ebben huncutkodik. Sőt, a huncutnak ez egy kihívás, egy új játékhoz: felhívás keringőre. A huncut pedig szereti a kihívásokat és tovább is játssza a játékot, mintsem a bérbeadó képzelete sejtheti... Most őszintén: tényleg jó ez a megoldás valakinek?!? :)

2017. okt. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!