Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérlőként érdekes lehet rám...

Bérlőként érdekes lehet rám nézve a kiakasztott NAGYON FONTOS taggyűlés?

Figyelt kérdés

Pár napja ki van ragasztva a társasház üzenőfalára, el is olvastam, de abszolúte nem érdekel a dolog, ráadásul az időpontjára nekem már vannak koncertjegyeim.

Holt tuti, hogy nem mondanám le a koncertet egy lakógyűlés miatt :D

Albérlőként ez egyáltalán vonatkozik rám?

Vagy küldjem el a lakás tulajdonosát?

Kötelező ilyenen részt venni?

Elvileg akarnak új elnököt választani, de elhihetitek, hogy nekem édes mindegy ki lesz az, a mostanit sem ismerem :D

Én nem áll szándékomban még ott lakni addig, hogy ez engem bármiben is befolyásoljon. (pl bejárati ajtó csere)


2017. nov. 20. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Albérlőként semmilyen jogod nincs ilyen esetben, csak a tulaj szavazhat.
2017. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szólj a tulajnak,hogy azért tudja és ennyi,neked ezzel nincs teendőd
2017. nov. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jajj de jó, köszönöm :)
2017. nov. 20. 12:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Albérlőként el sem mehetsz közgyűlésre, kivéve ha a a tulajdonosod ad neked meghatalmazást. Semmiképp sem kell lemaradnod a koncertről.

Megkérdezhetem miért akarnak új elnököt választani?

2017. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ennek igazán örülök.

A papíron az állt, hogy a "tarthatatlan körülmények miatt".

Nem tudom pontosan mit takar, én nem tapasztaltam semmi borzalmasat.

Viszont itt nem egy társasházról van szó, hanem több háznak van egy ilyen társasház kezelője aki a közös képviselő vagy hogyan is van ez.

Úgyhogy, a telepen lehet, hogy vannak itt-ott tarthatatlan állapotok, a mi részünkben nem tudom, mi számíthat annak.

Van havi 1000ft közös költség, ami hurrá nem sok, viszont semmire sem elég. Gondolom.

2017. nov. 20. 12:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Szólj a tulajnak, neki vagy a meghatalmazottjának van joga részt venni a gyűlésen.
2017. nov. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Lol nálunk havonta van egy gyűlés és még sohas sem voltunk a 20 évben amióta ottlakunk :D


Általában olyanok mennek el a gyűlésre, akiknek nincs jobb dolgok és nem mindegy, hogy világos sárga vagy sárgára festik a falat :D

2017. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:DD én világ életemben családi házban laktam, nem rég költöztem lakásba és azt sem tudtam milyen irányba szaladjak amikor megláttam reggel a falon :'D
2017. nov. 20. 16:56
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
általában az unatkozó frusztrált emberek élik ki magukat a gyűlésen, az enyém múltkor 3 órás volt mert az ott lévők nem tudták eldönteni hogy milyen színűre legyen lefestve az erkély korlátja a hátsó udvarban amit senki se lát úgysem. A végén már egymást anyázták..
2017. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szólj a tulajnak, a közös képviselő cserénél azért tényleg fontos a jelenlét, mert csak akkor lehet leváltani, ha a tulajdonosok több, mint 50%-a megjelenik, vagy meghatalmaz valakit. Mi is most készülünk erre, csomót intézkedtünk már, hogy leválthassuk ezt a mostani semmirekellőt, ha nem jönnének el az emberek kárba vészne. Szóval csak szólj a tulajnak, hogy menjen, vagy ha nem tud menni mindenképp írjon meghatalmazást valakinek, aki megy, hogy érvényes legyen a gyűlés. (Egyéb ügyeknél általában nem kell a több mint 50%-os megjelenés, de itt nagyon fontos!)
2017. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!