Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » TUDOM-E KÉRNI A KÖZMŰSZOLGÁLTA...

TUDOM-E KÉRNI A KÖZMŰSZOLGÁLTATÓKAT/ELMÜ, GÁZ/, hogy a szolgáltatás ideiglenes kikapcsolását kérjem az ingatlanomban, hogy ezzel a nem fizető albérlőt mielőbbi kiköltözésre kényszerítsem? Milyen költsége van az oda-visszakapcsolásnak?

Figyelt kérdés
közművek kikapcsoltatása
2017. nov. 30. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En úgy tudom, hogy lehet..de hogy mennyi azt nem tudom...hívd fel az ügyfél szolgálatukat es elmondják, ha nem tudsz bemenni
2017. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom, de a számlákat a szolgáltatónál irányítsd át a tartózkodási helyedre, hogy hozzád érkezzenek ezentúl. A bérlő sms-ben, e-mailben minden hónapban elküldheti az óraállásokat, de te is leolvashatod havonta ha odamennél, te beszeded tőle a pénzt, és te adod postára. Amúgy 2 hó elmaradás után a szolgáltatók ki szokták kapcsolni a szolgáltatást nem fizetés esetén.
2017. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Te nem is gondolog milyen ostobaságra gondolsz.

A kikapcsolás még csak hagyján,de a visszakapcsolásnál mindent újra kell terveztetni .

2017. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

Ez nem igaz, csak 2 év kikapcsolás után, ha elviszik az órát.

Ha csak időszakosan lezárják és leplombálják, akkor semmi újratervezés.

2017. dec. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, szereld le az ajtót!
2017. dec. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Mivel jelenleg a bérlőnek több joga van lakni, mint a tulajdonosnak, kicsit fura a helyzet.

Ha kikapcsolnak valami közművet, még elvileg be is perelhet.

De:

Ha nincs szerződés, akkor jelzed, hogy illegális lakásfoglaló és akár a rendőrség is segít kirakni.

Ha van szerződés, akkor meg abban bennevan, hogy mikor és hogyan mondhatsz fel neki.

Utána megint kérheted a rendőrök segítségét.

2017. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy ettől elmegy, de az is lehet, hogy visszakapcsoltatja egy birtokvédelmi eljárás keretében, ha ismeri a jogait.


A viták megoldása nem a kényszerítés.

2017. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Ezt olvasgasd és cselekedj!


[link]

2017. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Így van, szedesd le a bejárati ajtót, s vidd el felújítani! Jogod van hozzá! (Meglátjuk mit szól ha nincs ajtaja, s besüvít a szél.)
2017. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%

4 es,ingyen semmi sincs manapság. Mindennek ára van !

Még azok a bekötések sem ingyenesek,amit a kormány nem rég beharangozott .

2017. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!