Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Fiatalon (20-35 év között) életkezdés kicsi gyerekkel albérletbe/önkormányzati lakásba menni és innen kitörési lehetőségek vagy saját lakás valamennyi tőkével plusz hitellel úgy hogy mindkét szülőnek átlagos vagy talán egy kicsivel az átlag feletti a fizetése. Véleményeket kérnék szépen.
2017. dec. 8. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet sok pénzt visz, ezt a kiadást lehet törlesztésre használni vagy félretenni. Persze feltétel egy normális fix munkahely, ez alap.

Saját lakást részekben is fel lehet újítani, én is így csináltam. Először szoba/ előszoba lett villamosan felújítva és festve, mert összefüggő volt. Aztán komplett fürdő és teljes víz, végül a konyha jött és előszoba járólapozás. "Ajándék gyanánt" megbeszéltük a szülőkkel, és ebbe-abba beleadtak egy kicsit, így közbe jött azért bútor és egyéb.

2017. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van, az albérlet szükséghelyzet, de ha van megfelelő alaptőkéd, és lehetőséged van egy tisztességes hitelt kapni és visszafizetni, akkor ez a jobb.

Így is, úgy is fizetsz havonta, de vásárlás esetén a végén a tulajdonod lesz a lakás, megtarthatod vagy nagyobbat vehetsz, albérlet esetén meg ott állsz nullán, mint az elején. Még ha a futamidő alatt rá is kell költeni a lakásra egy milliót, akkor is lesz a végén valamid, és onnantól már csak rezsit kell fizetned a hátralévő életedben.

Legjobb, ha szülőktől, rokonoktól tudsz kölcsönt kapni, és csak annyi kamatot kell fizetned, amennyit ő kapna a bankban, vagyis mondjuk 2 %-ot.

2017. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy jobb saját lakás és esetleg annak a törlesztését fizetni, viszont én mégis az albérletet preferálom. Huszonpár évesen a mai világban jó "mobilnak" lenni. Úgy értem új munka v bármi kapcsán költözni. Egy banki terhelt lakás már sokkal jobban röghöz köt. Majd amikor már kialakult úgymond lenyugodott életem van 40 vagy 50 felett, akkor persze saját az sokkal jobb. Én tehernek érzek a vállamon mjuk egy 20-30 milliós kölcsönt. Tudok számolni, perszehogy jobb ha a sajátomat fizetem, de így mégis kicsit "könnyebbnek" érzem magam és így jobban is megy a karrierépítés vagy pénzszerzés ha nem vagyok nyomás alatt. De persze mindenki másként van ezzel.
2017. dec. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3# Magyarországra nem annyira igaz, hogy fontos a mobilitás. Ha az USAban laknál akkor azt mondanám, hogy oké, de itt nem...
2017. dec. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4#

Természetesen nem vitázni szeretnék, de az eu majdnem ugyan az, mint az usa, csak ott az államoknak nem ugyan az a nyelve. De az semmindegy ha csak magyarországot nézzük, hogy akár Pesten belül is utazol munkába egy órát, vagy csak negyedet. Ha mondjuk megváltozik a munkahelyed. Vagy esetleg Kecskemétre lejárni illetve feljárni Pestre. Fiatalok általában váltogatják a munkájukat vagy munkahelyüket.

2017. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5# Hát attól függ, hogy milyen területen dolgozol. A legtöbb szakmában Pest megyében vannak a legjobban fizetett állások és itthon senki sem fog amitt elköltözni, mert 30-40 percet javíthat a munkába jutásán.


Az USAban (persze régiótól függően) egyátalán nem ritka a 3-6 óra napi utazás csak, hogy munkába eltudj jutni majd onnan vissza.


Meg ott kicsit másabb, mert több regionális központ van a nagyobb területnek köszönhetően.


Pl.: Ott már tényleges érv lenne az, hogy jobban fizető állást kap valaki 3 ezer kmre, ezért jobb tovább állnia, de ha Magyarországon laksz Pest megyében sehol sem fogsz jobban fizető munkát találni ha intelektuális munkát végzel.


Az meg, hogy az EU hasonló ... nem annyira. Én programozóként sem kültöznék mondjuk francia országba ha 5x béremelést kapnék. Aki tudja, hogy egy napon kimenne külföldre annak oké rendben van, de az egy kis réteg.


Plusz kilehet adni a lakást amit veszel, jó passzív jövetelen. Sokan ebből élnek... mondjuk az már teljesn más, de az a lényeg, hogy nem hülyeség lakást venni. Magyarországon meg egyátalán nem jó indok a mobilitás...

2017. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jópár embert ismerek, aki azért vett lakást, hogy kiadja, és a bérleti díjakból fizeti a lakásra felvett hitel részleteit. Eltelik 10-20 év, aztán az illetőnek lesz egy lakása, amit továbbra is kiadhat, akkor már fial a pénz, és nem csak évi 2 %-ot, mint a bankban.


Egy viszonylag jó helyen lévő lakás akkor is kiadható ilyen formában, ha a kérdésben szereplő fiatalok egy koncepcióváltás következtében odébb költöznek egy órával. És odáig se egy másik ember zsebébe fizettek, hanem a saját jövőjükbe fektettek be.

Természetesen, ez csak olyanokra igaz, akikben nem merül fel a külföldre költözés, vagy ha igen, akkor biztosítva van a kiadott lakás ügyeinek intézése, pl. szülők által.

2017. dec. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!