Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlő adhat harmadik félnek...

Főbérlő adhat harmadik félnek (ingatlanrefensnek) kulcsot az albérletemhez, és kijelentheti hogy bármikor hozhat lakásnézőt ha én nem vagyok otthon? Kicsit hosszú leszek.

Figyelt kérdés

Van szerződésünk közjegyzői és ügyvédi aláírással, hivatalosan nem vagyunk bejelentkezve és a számlák sincsenek a nevemen, mert a főbérlő nem engedte. Most múlt héten kijelentette hogy eladja a lakást és nagyon sürgős lenne ezért nincs ideje kivárni a két hónap felmondási időd, mindenképpen fog hozni vevőket, és sajnálja előre is de nem tudja megoldani mindig, hogy akkor jöjjenek ha én is otthon vagyok. De mindig fog előtte tájékoztatni. Nos ma üvöltözésig fajult a helyzet, mert reggel kijelentette hogy jön a gázszerelő olyan időpontban amikor én nem leszek otthon. Majd írtam neki hogy oké, de azért szeretnék majd én is ott lenni így hazakéredzkedtem. Írta hogy 2-3 között jönne, majd írt kettőkor hogy később. Fél négykor ráírtam, hogy mikor jönnek mert sajna nem tudok tovább várni, és vissza kell mennem dolgozni. Majd a kapuban találkoztunk és kérdőre vont hogy ezt miért írtam, most akkor nem mehet be vagy mi? Majd elkezdett velem kiabálni hogy különben is minek jöttem haza nem kérte hogy itt legyek, és mit ellenőrizgetem őket. Majd felidegesítettem magam és mondtam neki hogy ne haragudjon de én lakok itt és ha akarnám még a zárat is kicserélhetném. Erre teljesen habzott a szája és azt mondta hogy ne fenyegetőzzek, különben is ha akarja akkor 20 vevőt is hozhat ide és nem akadályozhatom meg, bemenjenek a lakásba. Ez az ő lakása. Ráadásul egy ingatlanreferensnek is adott kulcsot mert ő nem ér rá arulni a lakását.

És nem tudja garantálni hogy akkor menjenek a lakásba amikor otthon leszek. Szerintetek megteheti ezt? Még úgy hozta ki a beszélgetést hogy én vagyok a bunkó hogy ő mindent megtett és hogy vegyek vissza...



2017. dec. 12. 18:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg, mivel ezzel magánlaksértést követ el. Te vagy otthon.
2017. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
sajna sehol nem találok hivatalos jogi pontot erre. Pedig egész délután kerestem, nem tudnál vagy tudna valaki bemásolni ide nekem valaki, hogy tudjam neki mondani?
2017. dec. 12. 18:15
 3/40 anonim ***** válasza:
96%
Köteles vagy megmutatni és beengedni a lakásba, DE előre egyeztetett időpontban.
2017. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Az ingatlanreferenst is köteles vagyok beengedni úgy hogy a tulaj nincs ott? És ha nem vagyok otthon akkor is bemehet az ingatlanos?
2017. dec. 12. 18:22
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

"A jogszabály szerint a bérbeadó a bérlő szükségtelen háborítása nélkül ellenőrizheti a lakás állapotát – mondta Dr. Balogh Edina. Arra azonban már nem térnek ki, hogy mi a szükségtelen, mi minősül már háborításnak és mit foglal magában az ellenőrzés. Az ilyen jellegű ügyek ritkán kerülnek peres útra, ilyen helyzetekben a bíró mondja meg, hogy mi minek minősül. Arra sincs szabály, hogy a bérbeadó előre szóljon-e ezekről a látogatásokról vagy sem. Azonban mindenképp érdemes bejelentenie az érkezését, mert ha olyankor lép be a lakásba, amikor nincs otthon senki és valami eltűnik onnan, a bérbeadó akár lopással is gyanúsítható."

Forrás:

[link]

2017. dec. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat, sajna így nem vagyok előrébb, de inább elkezdek gyorsan keresni másikat, csak még két hónapot ki kell várnom, amig lejárt a szerződés... jó kis ünnepek lesznek minden nap egy váratlan vendég
2017. dec. 12. 18:32
 7/40 sanyinak ***** válasza:
85%

Gondolom a lakás tulajdonosára gondoltál, mikor főbérlőt írtál. Főbérlő nem adhatja el a lakást, mert nem az ő tulajdona.



Én a helyedben addig is zárat cserélnék, amíg el nem költözök...

2017. dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! igen ő a tulaj ill a tulaj férje. Igen ez volt az ok amin összevesztünk, mert azt mondta hogy ilyet nem tehetek meg és ez fenyegetés... Nem cserélhetem le a zárat.
2017. dec. 12. 18:52
 9/40 anonim ***** válasza:
69%

#6

Az rendben van, hogy keresel lakást, de nem kell elkapkodnod.

Most karácsony előtt a kutya nem fog lakásnézőbe járkálni, legalábbis nem lesz jellemző.

Értékeket, apró tárgyakat elzárni, ha nem vagytok otthon.

Szerintem te is ráérsz majd januárban nézelődni, most nem nagyon lesznek kiadó lakások.

2017. dec. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Péntek óta holnap lesz a harmadik kuncsaft. Ez nekem azért sűrű látogatásnak tűnik... De remélem a legjobbakat. Köszi a válaszokat.
2017. dec. 12. 19:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!