Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlő adhat harmadik félnek...

Főbérlő adhat harmadik félnek (ingatlanrefensnek) kulcsot az albérletemhez, és kijelentheti hogy bármikor hozhat lakásnézőt ha én nem vagyok otthon? Kicsit hosszú leszek.

Figyelt kérdés

Van szerződésünk közjegyzői és ügyvédi aláírással, hivatalosan nem vagyunk bejelentkezve és a számlák sincsenek a nevemen, mert a főbérlő nem engedte. Most múlt héten kijelentette hogy eladja a lakást és nagyon sürgős lenne ezért nincs ideje kivárni a két hónap felmondási időd, mindenképpen fog hozni vevőket, és sajnálja előre is de nem tudja megoldani mindig, hogy akkor jöjjenek ha én is otthon vagyok. De mindig fog előtte tájékoztatni. Nos ma üvöltözésig fajult a helyzet, mert reggel kijelentette hogy jön a gázszerelő olyan időpontban amikor én nem leszek otthon. Majd írtam neki hogy oké, de azért szeretnék majd én is ott lenni így hazakéredzkedtem. Írta hogy 2-3 között jönne, majd írt kettőkor hogy később. Fél négykor ráírtam, hogy mikor jönnek mert sajna nem tudok tovább várni, és vissza kell mennem dolgozni. Majd a kapuban találkoztunk és kérdőre vont hogy ezt miért írtam, most akkor nem mehet be vagy mi? Majd elkezdett velem kiabálni hogy különben is minek jöttem haza nem kérte hogy itt legyek, és mit ellenőrizgetem őket. Majd felidegesítettem magam és mondtam neki hogy ne haragudjon de én lakok itt és ha akarnám még a zárat is kicserélhetném. Erre teljesen habzott a szája és azt mondta hogy ne fenyegetőzzek, különben is ha akarja akkor 20 vevőt is hozhat ide és nem akadályozhatom meg, bemenjenek a lakásba. Ez az ő lakása. Ráadásul egy ingatlanreferensnek is adott kulcsot mert ő nem ér rá arulni a lakását.

És nem tudja garantálni hogy akkor menjenek a lakásba amikor otthon leszek. Szerintetek megteheti ezt? Még úgy hozta ki a beszélgetést hogy én vagyok a bunkó hogy ő mindent megtett és hogy vegyek vissza...



2017. dec. 12. 18:10
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
87%

#30

De lehet!

Az eladás nem úgy jön mint derült égből a villámcsapás, a bérlőnek fel lehet mondani, az egy hónapos felmondási időt meg ki lehet bírni és utána mutogatni a lakást.

2017. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 sanyinak ***** válasza:
100%
Egy normális tulaj eldönti, hogy kiadni, vagy eladni akarja az ingatlanát. Nem akkor áll neki értékesíteni, amikor a lakáshasználati jogáról éppen lemondott a bérleti díj fejében.
2017. dec. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
63%

#32

Nyilván!

Csakhogy az élet nem előre megírt forgatókönyvek szerint zajlik, bármi jöhet, (külföldi munkalehetőség, betegség, haláleset, öröklés, váratlan több milliós kiadás) ami miatt valaki úgy dönt, hogy eladja az ingatlanát és ebben senki - még a bérlője sem - akadályozhatja meg.

De azt hiszem, hogy ezt a gittet már eleget rágtuk itt, csak a felesleges kőröket rójuk, ráadásul totálisan eltérünk a tárgytól, a Kérdező ettől még nem lesz okosabb.

2017. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 sanyinak ***** válasza:
82%
Ha valaki kiadja a lakását, akkor nem csak jogot szerez a lakbérre, hanem kötelezettséget is vállal, hogy átadja használatra a lakását. Ha el akarja adni a lakását, megteheti, de ezzel nem akadályozhatja a bérlő megszerzett lakáshasználati jogait.
2017. dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
79%

"hogy az ott lakása alatt a tulaj nem árulhatja a lakását, akkor az eladást nem akadályozhatja. "


Azt csinál, amit akar, csak a bérlőt nem zargathatja és nem léphet az ingatlan területére az enegedélye nélkül.

2017. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
70%

"Egy tulajdonos rendelkezhet a tulajdonával; ha akarja, bármikor el is adhatja azt. "


Nyilván, csak ne zargassa a bérlőt ls ne sértse meg a birtokjogát.

Mondjon fel a bérlőnek, és akkor napi 10 vevő jelöltet is odavihet.


Nme kötelező kiadni a lakást.

2017. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
83%

Én a közjegyzői szerződéseddel bemennék a rendőrségre, hogy zaklat a tulaj és vadidegeneket visz be az általad jogosan bérelt ingatlanba a jelenléted nélkül.


Nekünk csak sima két tanús szerződésünk van, mégsem csinál ilyet sosem a tulaj. Sőt, kulcsa sincs. Mikor zárat kellett cseréltetni, akkor kérdeztük, hogy kell-e neki egy példány vész esetére és azonnal mondta, hogy semmiképpen. Mi lakunk itt, a mi kulcsunk amíg nem költözünk. Konkrétan a postaládához sincs kulcsa, pedig a társasházi gyűlés jegyzőkönyve és értesítők inkább az ő tulajdona lenne, mint a miénk, így azokról emailt írok neki és mikor havonta jön a pénzért, akkor adom oda. Igen, egyetlen kikötése volt, hogy készpénzben fizessünk, mert így olcsóbb. (neki készpénz kell a mindennapokhoz, a banki költségeket megspóroljuk). A körbenézés ilyenkor annyi, hogy látja a folyosót meg a konyhát, illetve vet egy pillantást a vízmelegítőre, mert szegény gyengélkedik. Sőt, mostanában két havonta jön csak, mert sose találunk megfelelő időpontot mikor ráér ő is, meg mi is nyugodtan. Ilyenkor két havi bérletit és rezsit fizetünk. Egy percig nem merül fel, hogy ne fizetnénk ki. 5 éve mióta itt lakunk nem látta a fürdőt és a szobát, hogy esetleg nem vertünk le egy csillárt vagy hasonlók.


Mondjuk a lakásba se lép be addig amíg nem invitálom be, néha azt hiszem, hogy vámpír... :D


Szóval kérdező kifogtál egy f@..t. Értem én, hogy sürgősen akarja eladni a lakást, de akkor sem így működik, főleg, hogy érvényes szerződésed van. Amikor oda lett kanyarítva az aláírás, akkor elvesztette a bérlés idejére a birtokhasználati jogát. Meg ha jól értem a feleségé a lakás, akkor a férjnek semmi joga pattogni. Ő nem tulaj.

2017. dec. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Kiadó tulajként írom: az utolsó válaszolónak van igaza, és annak a válaszolónak, aki a birtokvédelemről szóló ptk-kat sorolta neked. Ha van írasbeli, érvényes bérleti szerződésed, akkor azzal te vagy "birtokon belül", és a birtokvédelem joga téged illet. A tulajdonos nem mehet be a lakásba a távollétedben. Hirdetheti eladásra a lakását, persze, hiszen ő a tulaj, de az érdeklődők és egyéb ingatlanos nem mehet be a lakásba az engedélyed nélkül. Ha megteszik, az betörésnek számít, és nyugodtan feljelentheted betöréssel a rendőrségnél. Viszont ebben a szituacióban neked jobb, ha minél hamarabb találsz egy másik albit. Ez a helyzet csak ennél is jobban el fog mérgesedni, a lakást úgyis eladják a fejed felül.
2017. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, és bocsi hogy csak most reagálod, de úgy tűnik a tulaj felfogta, hogy igazából nekem volt igazam, ahogy azt Ti is a legtöbben megerősítettétek. Gondolom fenyegetései után felhívta a közjegyzőt aki tájékoztatta hogy nincs joga harmadik félnek kulcsot adni, és nincs joga engedélyem nélkül a lakásba menni, sőt nemhogy ő hívja ki a rendőrt én hívhatnám ki rá. Na de mindegy. Összevesztünk, és felmondtam az albit, 31.-én költözünk. Most azzal jött hogy valahol majd találkozzunk hogy a kulcsokat odaadjam majd neki. :S

Írtam neki, hogy mivel a lakást hivatalosan át kell adni, ezért jobban szeretném ha a lakásban találkoznánk. Remélem nem tervezett semmit még utólagosan a nyakamba varrni

2017. dec. 20. 13:39
 40/40 anonim ***** válasza:
Találtatok másik albit, vagy most mi lesz?
2017. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!