Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlő adhat harmadik félnek...

Főbérlő adhat harmadik félnek (ingatlanrefensnek) kulcsot az albérletemhez, és kijelentheti hogy bármikor hozhat lakásnézőt ha én nem vagyok otthon? Kicsit hosszú leszek.

Figyelt kérdés

Van szerződésünk közjegyzői és ügyvédi aláírással, hivatalosan nem vagyunk bejelentkezve és a számlák sincsenek a nevemen, mert a főbérlő nem engedte. Most múlt héten kijelentette hogy eladja a lakást és nagyon sürgős lenne ezért nincs ideje kivárni a két hónap felmondási időd, mindenképpen fog hozni vevőket, és sajnálja előre is de nem tudja megoldani mindig, hogy akkor jöjjenek ha én is otthon vagyok. De mindig fog előtte tájékoztatni. Nos ma üvöltözésig fajult a helyzet, mert reggel kijelentette hogy jön a gázszerelő olyan időpontban amikor én nem leszek otthon. Majd írtam neki hogy oké, de azért szeretnék majd én is ott lenni így hazakéredzkedtem. Írta hogy 2-3 között jönne, majd írt kettőkor hogy később. Fél négykor ráírtam, hogy mikor jönnek mert sajna nem tudok tovább várni, és vissza kell mennem dolgozni. Majd a kapuban találkoztunk és kérdőre vont hogy ezt miért írtam, most akkor nem mehet be vagy mi? Majd elkezdett velem kiabálni hogy különben is minek jöttem haza nem kérte hogy itt legyek, és mit ellenőrizgetem őket. Majd felidegesítettem magam és mondtam neki hogy ne haragudjon de én lakok itt és ha akarnám még a zárat is kicserélhetném. Erre teljesen habzott a szája és azt mondta hogy ne fenyegetőzzek, különben is ha akarja akkor 20 vevőt is hozhat ide és nem akadályozhatom meg, bemenjenek a lakásba. Ez az ő lakása. Ráadásul egy ingatlanreferensnek is adott kulcsot mert ő nem ér rá arulni a lakását.

És nem tudja garantálni hogy akkor menjenek a lakásba amikor otthon leszek. Szerintetek megteheti ezt? Még úgy hozta ki a beszélgetést hogy én vagyok a bunkó hogy ő mindent megtett és hogy vegyek vissza...



2017. dec. 12. 18:10
1 2 3 4
 11/40 sanyinak ***** válasza:
89%

Ki van kötve a bérleti szerződésedben, hogy tilos zárat cserélni? Mert ha nincs, akkor mit tehet ellene.

A lényeg, hogy kiköltözésedkor állítsd vissza az eredeti helyzetet.

2017. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 Ttibo ***** válasza:
90%

*dobpergés* kezdődik a lepontozásom!


Nem, hogy harmadik félnek de neki sincs jog alapja ahhoz amit csinál!

Cseréltesd le a zárat aztán keress másik albérletet. Addig meg akkor van nézelődés és beengedés ha te jelen vagy.

Neki állhatunk idézgetni oldalakon keresztül a ptk.-t De mindig oda fogunk kilyukadni, hogy a bérlőnek joga van védeni a magántulajdonát.

A következő sorok akkor érvényesek rád, hogy ha tényleges bérlő vagy. Tehát: rendelkezel érvényes és a jogszabályokba nem ütköző bérleti szerződéssel a lakás birtokba vételéhez!Valamint ha ezekről a jogaidról lemondtál a szerződésben azt nyugodtan szard le. Nem lesz érvényes bíróság előtt sem azon pontja a szerződésnek.


-ptk 5:1§

-ptk 5:5§

-ptk 5:7§

2017. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Köszönöm, tehát igazam van ha azt mondom, csak akkor jöhet be bárki ha én azt megengedem.

Végre hivatkozhatok valamire. :)

2017. dec. 12. 20:38
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

#12


Azért én a helyedben utánanéznék ezeknek a paragrafusoknak, mielőtt örömtáncot lejtek, mert ezek egy kicsit másról szólnak mint a lakásbérlés, illetve abban a tulajdonos időszakos megjelenése.


Ne értsd félre, én nem vagyok az ellendrukkered!

Nem vagyok sem bérlő, sem bérbeadó, az igazságérzetem is azt diktálja, hogy ne legyen átjáróház a bérleményed, de az általam küldött linkben az ügyvédnő eléggé másképp fogalmazott.


Abban viszont 100%-ig biztos vagyok, hogy nem vagy köteles tűrni, hogy egy ismeretlen ingatlanos a távollétedben vadidegeneknek mutogassa a lakást, benne a te holmijaiddal, értékeiddel!

Ha a tulaj jön egy veled egyeztetett időpontban és te sajnálatos módon nem tudsz ott tartózkodni, az más elbírálás alá esik, mint az ingatlanos eset.

2017. dec. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
77%

Viszont a helyedben azon is elgondolkoznék, hogy érdemes e kötni az ebet a karóhoz és akár naponta 2-3x eljönni a munkából, vagy szabit venni ki?

Mert azt viszont te nem tilthatod meg neki, hogy árulja a lakását és az bizony azzal jár, hogy emberek jönnek és nézelődnek.

A következő helyen a szerződést úgy kösd, hogy csak a kiköltözésed után hirdethetik.

2017. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 Ttibo ***** válasza:
100%

Kedves #14!


Nagyon is kapcsolódik! Érvényes bérleti szerződéssel a tulajdonos gyakorolja a birtok jogokat. Innentől pedig helyből támadható a történet, hogy kulcsa van egy vadidegennek!


Teljesen egyszerű helyzet. A bérlő megteszi a feljelentést a rendőrségen, hogy eltűnt a nagyi féltve őrzött nyaklánca. Szerinted ki lesz az első aki elő lesz ráncigálva? ;)


Továbbra is fenn tartom, hogy ilyen esetben jobb azonnal új lakást keresni mert sok jó nem sülhet ki egy ilyen történetből.

2017. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

#16


Amiket leírtál azokban nincs köztünk vita, (de amúgy sincs:)

különösen az utolsó mondatodat illetően.

2017. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves Utolsó, természetesen még olvasgatok a témában, pl a lakásbérlési törvényben van egy olyan pont hogy mit vagyok köteles tűrni, és ott annyi van hogy a bérbeadó ellenőrizheti a lakást egyszer egy évben, vagy ahogy a szerződésben van. (erről nincs a szerződésben külön pont) ez az én értelmezésemben azt jelenti h csak akkor jöhet be ha előzetesen velem egyeztetett és csak ő mint bérbeadó, és csak a lakás ellenőrzése végett. Vagy ha felújítási munka van.
2017. dec. 12. 21:40
 19/40 anonim ***** válasza:

"Teljesen egyszerű helyzet. A bérlő megteszi a feljelentést a rendőrségen, hogy eltűnt a nagyi féltve őrzött nyaklánca. Szerinted ki lesz az első aki elő lesz ráncigálva? ;)"


Azért ez nem ilyen egyszerű!

Elsősorban bizonyítania kell, hogy birtokában volt a tárgy és pontosan hogy nézett ki. Ékszer esetén fényképpel, műszaki cikk esetén sorozatszámmal.

Ebben teljesen biztos vagyok, mert minket kiraboltak úgy, hogy tudtuk is, hogy ki a tettes. Sőt, még akinek árulta a holminkat az is eljött tanúnak.

Mégis 30 nap elteltével kaptunk egy végzést, miszerint bizonyítottság hiányában megszüntették az eljárást, mert a holmijaink nem voltak ledokumentálva.

Fellebbeztünk, fellebbeztünk és vesztettünk!

Ezt a vádaskodást inkább nem ajánlanám a Kérdezőnek!

2017. dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!

És az nem lenne jó köztes megoldás, hogy megbeszéled a tulajjal, hogy hetente egyszer hajlandó vagy "nyílt napot" tartani, mondjuk 14-19 óráig?

És akkor te, vagy valaki kiben megbízol, barát, barátnő, rokon, szomszéd, ott tartózkodik.

Végül is nem állhatsz folyton haptákban, de a megtekintést sem akadályozhatod.

Az ingatlanos ötletszerű császkálását nem vagy köteles tűrni, ha nem kéri tőle vissza a tulaj a kulcsot, akkor tényleg cserélhetsz zárbetétet.

2017. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!