Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonos duplájára emelhet...

A tulajdonos duplájára emelheti a lakbért?

Figyelt kérdés
Egy lakástulajdonos ki akarja rakni az albérlőjét, aki ki is költözne, de jelenleg még nem talált megfizethető másik albérletet. A tulajdonos ezért értesítette a bérlőt, hogy megemeli addig a lakbért az addigi összeg duplájára. Szabályos ez? Határozatlan idejű szerződés van.
2017. dec. 18. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem. A hivatalos infáció mértékével emelheti meg. Illetve felbonthatja a szerződést a megfelelő keretek között. Ez esetben a felmondási idő eltelte után el kell hagynod a lakást.
2017. dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha letelt a felmondási idő, és nem hagytad el a lakást felemelheti simán.
2017. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Mindenki annyit kér,amennyit nem szégyell .

Ilyen esetben közli meddig érvényes a mostani bérlet dija .

2017. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De ha felmond, mi alapján kérhet többet, főleg ennyivel? Ahhoz kellene egy új szerződés, nem? (am nem rólam van szó)
2017. dec. 18. 17:43
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha felmondott, és letelt a felmondási idő, kérhet havonta egymilliót is.

Arról nem ő tehet hogy nem költözik ki az illető.

2017. dec. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha van szerződés, és a szerint járt el a tulaj, akkor bizony emelhet bármennyit is.


Ez olyan, mint a tv kapcsoló. Ha nem tetszik, ki kell kapcsolni. Innen meg el kell költözni.

2017. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
10 millió forintot is kérhet havonta. Ha nem tetszik elmész.
2017. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy felemelheti havi egy millióra. És még egyszer mondom, nem én vagyok az albérlő. A jogi hátterére vagyok kíváncsi, hogy ilyenkor mit tehet meg a tulajdonos, mert csak olyat találtam, hogy bírósághoz fordulhat. Olyat nem, hogy felemelheti a bérleti díjat.
2017. dec. 18. 19:16
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
A szerződés megszűnte után a tulajdonos lakáshasználati díjra tarthat igényt, melynek összege az addigi lakbérrel megegyezik. A lakáshasználati díj két hónap után emelhető.
2017. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az infláció mértékéhez kötött emelés lehetősége nem szerepel semmilyen jogszabályban.

(Ha szerinted rosszul tudom, akkor linkeld a jogszabályt.)


Ez az inflációs emelés egy olyan dolog, amit gyakran bele szoktak venni a bérleti szerződésekbe, a bérlő védelmében.

De ha nincs belevéve, akkor szabad a vásár, azaz az emelés.


A bérleti díjnak nincs törvényben szabályozott alsó és felső határa. Kereslet és kínálat szabályozza. Bármiről meg lehet állapodni. Ha az egyik félnek nem tetszik az összeg, akkor a bérleti szerződés felmondása áll a rendelkezésére.

2017. dec. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!