Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakáskiadásánál hogyan lehet...

Lakáskiadásánál hogyan lehet kiválasztani a megfelelő albérlőt?

Figyelt kérdés

Kiadásánál az alberlőtől kértek munkahelyet igazoló dokumentumot vagy diák esetén biztosítékot arra, hogy tudja fizetni minden hónapban a bérleti díjat+rezsit?

A nem szimpatikus alberlőjelöltekkel miként közlitek, hogy nem ő megfelelő személy, akinek kiadnátok a lakást?



2017. nov. 2. 10:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

1) Ránézésre szimpatikus e (beszélgetés, külsejét felmérni, mennyire ad az ápoltságra stb.)


2) Tanuló esetén szülőkkel kötni szerződést


3) Én nem kérek bérigazolást, a lakbér fizetése az ő gondja, ha fizet oké, ha nem fizet elválnak útjaink.


4) Mindenképpen többekkel beszélek, ezt közlöm is mindegyikükkel és megmondom, hogy 1 napon belül értesítem, ha ő a választott. Ebből adódik, hogy akit nem hívok, annak nem aktuális.

2017. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
50%
Alapszabályok: nem adjuk ki hyerekesnek,kutyásnak sem,én lehjobban külföldi diákoknak szeretem,de beszélgetni kell velük.
2017. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Ttibo ***** válasza:
68%
Sajnos a #2. válaszadóval együtt engem is le fogtok pontozni de aki nem akarja nehezíteni az életét az valóban hasonló képpen adja ki a lakást. Töredék gond van a diákokkal egy 3-4fős családhoz képest.
2017. nov. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
69%
Egyedülálló anyukaként két gyerekkel és egy kutyával laktam 4 évig albérletben egy lakásban.Soha nem volt gond!Ne általánosítsunk már!Mindig felháborít a családos-gyerekes-állatos duma!
2017. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Ttibo ***** válasza:
88%

Kedves 01Timi15!


Te egy pozitív példa vagy. Én tudok felsorolni évente 10 negatív példát.

Egy korábbi válaszban már leírtam a tapasztalataimat ezen a téren.

- A legnagyobb értékű károkozás egy egyedülálló anyához kötődik

- A legnehezebben kilakoltatható egy család volt aki nem fizetett

- A legnagyobb mocskot maga után egy kutyás srác hagyta.(A fürdőkádi lefolyóból 2napig szedtük a kutya szőrt)

- A legtöbb panasz a szomszèdoktól szintén az egyedülálló anyára jött!


Ez alapján el lehet dönteni, hogy kivel volt a legtöbb probléma! Nem most kezdtem bérbeadásokkal foglalkozni, néhány száz beköltözésen és kiköltözésen túl vagyok. Az emberek nem légből kapott marhaság miatt óvakodnak a fent említett emberektől ha lakás kiadás előtt állnak.

2017. nov. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%
Na már itt is törlik ha valaki le meri írni hogy rossz külsejűeknek nem adnám ki. Javaslom a töröltetőnek költözzön be az Avas lakótelepre.
2017. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 zgyzgy ***** válasza:

Ez egy művészet.

Rá kell érezni.

2017. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%

Én németországban lakom és bérlek lakást, itt fel kell mutatnom a munkaszerződésem,csak akkor kapok lakásszerződést. Szerintem ez teljesen korrekt, vagy ha nem is szedződést, kérhetsz egy igazolást a munkáltatótól,esetlegesen telefonszámot,akinél utána kérdezhetsz. Főleg,ha az ingatlanodba családot engedsz be. Egy gyerekes családot szinte semilyen körümények között nem tudsz kitenni télen. Ha nem fizetik sem a lakbért,sem a rezsit, te mint főbérlő köteles vagy fizetni a fűtés és víz számlát,ha nem az gyerekveszélyeztetésnek számít.


Nekem magánházam van, eddig két családdal így megjártam, azóta csak leimformálható ember/eknek adom ki. Lehet egy két hónapig üresen áll,de bárkinek nem adom ki. Ne te érezd magad rosszul.

2017. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Arra is figyelj, hogy a most életbe lépett törvényi változások miatt 5,5 hónap a kilakoltatási moratórium.

Aki most beköltözik hozzád, az április végéig ott maradhat ha tetszik neked, ha nem!

Profibbak talán meg tudják mondani, hogy a közjegyzői szerződés ebben az esetben ér-e valamit, vagy sem, én még nem néztem ennek utána.

2017. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat 👍!
2017. nov. 3. 09:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!