Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet mellett hogy tudtatok...

Albérlet mellett hogy tudtatok spórolni saját lakásra?

Figyelt kérdés
Olyan írjon, akinek semennyi pénzt nem adtak, hanem teljesen egyedül spórolt. :)
2017. dec. 24. 08:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Az en fizetesembol elunk a felesegemet felretesszuk. Hitelt nem szeretnenk felvenni, meg 3 ev es megvan a haz.
2017. dec. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz mellette spórolni, akkor otthon laksz vagy lakáshitelt veszel fel vagy lakótárssal laksz.
2017. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Sehogy.

Esélytelen. Egy átlagfizetéssel legalábbis mindenképpen az.

Az, amit kidobsz albérleti díjra éveken át, mehetne a saját lakásod törlesztőjébe is.

HA már megvan az önerőd, vagy legalább egy lakáskassza, akkor öngyilkosság várni.

Pont most a legjobbak a feltételek egy lakáshitelhez.

NEkem egy fillért sem adtak, a nővéremnek mindent biztosítottak, amikor építkezett, aztán mire én kerültem oda, már semmijük nem volt a szüleimnek, és ép válófélben voltak.

Úgy lett saját házam vidéken, hogy többet írtunk a szerződésbe, és beleírtuk, hogy azt az x összeget már átadtam készpénzben - önerőként.

És épp a fennmaradóra kértem hitelt, ami valójában a háznak a teljes értéke volt. Rhadt nagy mázli volt, de tegyük hozzá, hogy csak a 3. bank adfta meg. Monduk az elsőnél be sem nyújtottuk az igényt, mert már szóbeli érdeklődésnél is bunkó és lekezelő volt az ügyintéző. Ez volt a K&H.

Az Erste indok nélkül elutasított, aztán az OTP megadta. Lehet itt kellett volna kezdeni, nem véletlenül ez a legnagyobb itthon.

Annyi hátrányom volt ebből, hogy így a magasabb összegre - a kamu vételárra - állapították meg az illetéket. Ami szerintem még 20 ezer ft-ot sem jelentett. :)

2017. dec. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Minél kisebb albérlet, önköltség (étel, stb.) értelmes beosztása arra a pár évre.
2017. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Az albi kis merete nem jelenti azt, h aranyaiban annyival olcsobb lenne. Sot!

Ja, eljen kenyeren es vizen evekug, pont a legszebb eveiben.

Latszik, hogy gyakorlatban nem csinaltad.

2017. dec. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Külföldre költöztünk.
2017. dec. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

5. havi 45.000-ból kihozzuk két fő egészséges, vegán étkezését. Pont nem a kenyérre és a vízre gondoltam, hanem arra, hogy készítsen sokmindent otthon, alapanyagokat vásároljon, ne készételeket, stb. :) A piacon zárás előtt sok zöldséget fele áron vagy olcsóbban odaadnak. Sok hüvelyes, gabonaféle nagyon olcsó. Házi teljes kiőrlésű, magvas kenyér a bolthoz képest fillérekből megvan.


Mindegy, az ilyen beszűkült majmoknak magyarázhatok vég nélkül.


És de, a kisebb albérletek olcsóbbak, kivéve ha valami luxuskivitelezésű minilakásról beszélünk, de nyilván nem arra gondoltam.

Vagy nem is tudom te hogy érted azt, hogy az albérlet mérete nem függ össze az árával, mert de, rohadtul összefügg.


Ezenkívül az áram, víz stb. számlákon is sokat lehet spórolni egy kis környezettudatossággal, ha a pénz számít.

2017. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ugy hogy nem dobtam ki a penzem es az idomet alberletre. 2 ev kulfold eleg volt sajat hazra. Most az uresen all, es az alberletemet az allam fizeti.
2017. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

A külföld teljesen érthető, aki teheti, menjen.


A másiknak meg: beszűkült majom a kedves édesanyád.


Örülj, hogy megteheted.

Nálunk nincs piac, csak bent a városban, de ha estig várék, sose jutnék haza, és főleg nem maradna időm főzni.

45 ezer 2 főre, az 1 főre 22,5 ezer, azaz napi kevesebb, mint 1000 ft-ból eszel.

Nem hiszem, hogy ebben minden benne van, napi 5x-i étkezés és minden tápanyag.

Aha, napi 800 ft-ból, valószínű...

Ez konkrétan éhezés, vagy tengődés, de nem élet.

Nem is kell nagy lábon élni meg étterembe járni, nem ezt mondom, de azért van egy középút.

És okoska, nem a kaja a lényeges, hiszen épp úgy eszel albérletben, mint lakáshitel mellett, vagy így is-úgy is spórolsz, vagy így se-úgy se vagy rá képes.

2017. dec. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%

Akkor ne hidd el, de ha csak alapanyagokat eszel, igenis lehetséges. Bőven. Mint írtam még a kenyeret is magam sütöm, tésztát is csak házilag készítek stb.

Ideje meg arra van az embernek, amire szán!

Nekem az egészséges, vegyszermentes, tartósítószermentes stb. ételek fontosak, az, hogy én készítem a saját ételeimet és nem veszek bolti szutykokat alapvető.

Hidd el, hogy sokkal egészségesebb ez az étrend mint az a szennyhalmaz, amin te élsz.


Mellesleg: nem én kezdtem el kötekedni, hanem te.


Az ételen nagyon sokat meg lehet úgy spórolni, hogy nem az egészség kárára megy, a megfelelő alapanyagok vásárlásával. Van akinek 100+ egy normál havi kaja, nekünk 45.000. Azért szerintem nem kevés, ha az az 55.000 nem a gyomromba, hanem a zsebembe vándorol. Végülis csak évi k. 600.000 ft, az ugye semmi...


Az egészségem meg köszönöm szépen jól van, 17 éve vagyok vegetáriánus/vegán, 2x voltam ez idő alatt beteg, és kicsit több fogalmam van a tápanyagokról és az egészséges életmódról, mint neked.

2017. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!