Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik Budapesten nettó 100-120...

Akik Budapesten nettó 100-120 ezret keresnek, hogyan tudnak pl albérletben megélni ennyiből?

Figyelt kérdés
Szakmával(!) is valahol csak ennyi nettót adnak. Hogy jönnek ki ebből a pénzből, akik ilyen munkát kényszerülnek végezni?

2017. dec. 25. 15:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Van jópár ilyen ismerősöm, többnyire mind diplomások, de eléggé alulfizetett területen (pályakezdő tanár, szocmunkás, tanító, stb.), nagyjából mind olyan 120 nettó körül keresnek Budapesten. A következő verziók vannak:


- otthon lakik, szülőknél

- örökölt vagy a szülők által vásárolt tehermentes lakásban lakik

- barátoknál, családi ismerősöknél bérel lakást/szobát a piaci ár töredékéért

- a világ végén bérel egy lerohadt félszobát szobatárssal és hónap végén kiflire is szűkösen jut


Azt még hozzátenném, hogy félretenni még az se nagyon tud, aki saját lakásban lakik. Az egyik ilyen barátom most keresett a kisszobába egy lakótársat, így abból félre tud tenni néhány tízezer forintot, ami arra elég, ha elromlik a WC vagy hasonlók. Szórakozás, nyaralás, minőségi étkezés nyilván nulla.

2017. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én SharedHouse-ban lakom, ami eléggé más a megszokott lakásbérlés/szobabérlés/lakótárs viszonytól. Itt máshogy történik a kiadások elosztása, más szabályok vannak, más a viszony köztünk a sima lakótársakhoz képest.


Azonban több ismerősöm lakik egész normálisan a megadott feltételekkel. A kérdés mindig az ember igényeiből adódik.


Haverom nagyon jól megvan. Most szeptemberben költözött be egy 51 nm-es lakásba. Tűrhető állapotú, a Népszínház utca Teleki térhez közelebbi részén. Havi 45ezer a bérleti díj, plusz télen 15, nyáron 7-8 a rezsi. Szóval télen 60-at költ a lakhatásra.

9500 a bérlete, azaz 69500. 1000 forintból főz magának 2 napokra. Az 15000. Az állás 84500.

15000 forintért olyan tv-telefon-internet csomagja van, amiben elég sok órája van ingyen minden hálózatba, hogy annyit ne telefonáljon el, így nem kell ráfizetnie. az 99500 forint.

A nettó keresete 118ezer forint.

18500 forintja marad pluszba a kötelezőkön felül.

És egyáltalán NEM mondható szimpla szerencsének! Válogatott a lakások között. Nem felújított délifekvésű gépesített luxuslakás, de arra eléggé karban volt tartva, hogy egészséges és biztos lakhelyet adjon!

2017. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Szerintem Pesten ennyiből nem lehet megélni albérletben, még ha szobát bérelsz, akkor sem, max. ha nagyon sokan vagytok egy "lyukban" valamelyik külső kerületben.


Én nettó 220-as fizetéssel szobát bérlek egy normális környéken egy viszonylag jó állapotú lakásban, 3-an vagyunk, mindenkinek külön szoba.

Ez sem az igazi, de egyelőre ez van.

2017. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 350+ fizetéssel is csak szobát bérelek.


Igazából utálom, sokkal jobb lenne már 28 évesen egyedül élni, még jobb lenne ha párom is lenne. Viszont amíg nincs kivel összeköltözni addig nem is akarok 150+ ezreket fizetni és kibírom szobában. Jobban jön az a havi 100 ezer ami megmarad így és félreteszem, gyűjtögetem.

2018. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Na ne... nálunk az érettségizett betanított műszakos visz haza 180-at. Nyíregy, vadkelet.
2018. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Itt Salgótarjánban szakmával max 150 ezret lehet keresni...
2018. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

15: Azért a 3 műszakos munkákat ne hasonlítsuk az egy műszakos és nappali munkákhoz!

Én semennyiért nem vállalnék 3 műszakot semennyi időre, az egészségem annál sokkal többet ér.

Hidd el, a 101 000 nettót kereső minisztériumi dolgozó sokkal egészségesebb a 180-at kereső szalagos, 3 műszakos gyári munkásnál és a várható élettartama is évtizedekkel több!

2018. okt. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!