Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havi netto 90e-ből meg lehet...

Havi netto 90e-ből meg lehet élni Budapesten, albérletben?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy szobát veszek ki/becsatlakozok valakihez, mert úgy olcsóbb. Mennyi az a minimális összeg, amit keresnem kell, hogy megtudjak Bp-n élni?
2012. márc. 8. 12:18
1 2
 1/13 anonim válasza:
hát nem tudom egyéb havi költségeid nincsenek?
2012. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha betársulsz egy albérletbe, szobát bérelsz csak, akkor meg lehet élni ennyiből. Egymagad nemigen, kis lyukak is 40-től kezdődnek, és akkor még rezsiről szó sincs.
2012. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

esélytelen!!:(

a lakás és a szoba is sokszor pofátlanul drága!rezsi,egyéb..pl bérlet,internet,telefon,kaja(az is sok pénz) netán cigaretta,néha új ruha..nemnagyon lehet kijönni belőle egyedül!

2012. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
ha egy szobát fogsz bérelni akkor igen
2012. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha betársulsz másokhoz, akkor igen. Már 30-40-ből kijöhet így az albi, és akkor még marad kajára bőven.
2012. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nettó százat keresek, hárman bérlünk egy lakást (igaz, nagyon jó környéken), de nekem fizeti a cég a bérletet, plusz kapok 13000 Ft kajajegyet.

Nekem így jönnek ki a költségeim (hárman bérlünk, tehát ez a teljes /3)

Lakbér: 33.000 Ft

Rezsi: nyáron kb 12.000 Ft, télen a legtöbb 36.000 Ft volt

(ebben van net + tv is)

Kaja: a kajajegyből megvan az ebédem egy hónapra, ezen felül még legalább 10.000 Ft, tehát összesen kb. 25.000 Ft

Bérlet: 10.000 Ft

Tehát téli hónapban 104.000 Ft. És ebben nincs benne a telefonszámla, esetleges gyógyszerek, szórakozás, semmi ruha.

2012. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Attól függ! Például fontos az is, hogy a munkahelyed ad-e bérlet támogatást. Ha nem, akkor a kb 40 ezres szoba bérleti díjhoz jön még 10 ezer FT bérlet. Gondolom van mobiltelefonod, az is havonta több ezer forint. Fontos az is, hogy hol vásárolsz. Ismerek pár boltot, ahol jóval olcsóbban tudod megvenni a háztartási dolgokat, mint a nagyobb boltokban. Szóval így mindent összegezve meg lehet élni, de elég szűkösen.
2012. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Egyes politikusok szerint 54.000-ből is meg lehet élni, tehát tetemes 36.000Ft-os megtakarítást is elérhetsz minden hónapban.
2012. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hm.

ha úgy tudsz kivenni szobát, hogy rezsivel együtt 30, és a cég fizeti a bérletet, ami ugye 10 rugó, akkor egészen korrektül meg tudsz élni.

ha 40 az albi rezsihányaddal, plusz magadnak kell venni bérletet, akkor nagyon hamar felkopik az állad....

a normális megélhetés sajnos 100 rugó felett kezdődik.

2012. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem, nem tudsz megélni belőle. főleg ha még gyógyszerre is költened ke, ne adj isten lebetegszel, táppénzen leszel és akkor alig kapsz fizetést, szóval nem jó kisakkozni, hogy pont annyit keress, amennyiből megélsz, mert sosem tudhatod, mikor jön valami váratlan kiadás!
2012. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!