Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nettó 210. 000 forint...

Ha nettó 210. 000 forint lenne a fizetésed, körülbelül mennyit szánnál maximum egy budapesti szobára?

Figyelt kérdés
2018. jan. 1. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyi a költségem minden másra.
2018. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kérdés most az adott egyénre irányul (rád).
2018. jan. 1. 22:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyit szánnék rá, amennyit elkérnek érte. Manapság egy szoba is 60-80 ezer rezsivel együtt értve. Ezzel már elmegy a fizetés jelentős része.


Igazából mivel csak szoba, ezért igyekeznék minél olcsóbban találni, persze együtt nézve a lakhatási minőséget is. Értve ez alatt, hogy régebben kaptam volna 30-ért szobát ami egy kicsi lyuk, és a külföldön élő tulajdonos cuccaival van tele a szekrény (!) meg olyat is ami ugyanennyi lett volna, de zsír új bútorokkal, frissen festve, jó fej lakótársakkal, jó helyen.


Vagy jelenlegi helyemen egész jó áron viszonylag nagy szobám van. Viszont a lakók a környéken elviselhetetlenek. A mellettünk élő folyton ordít az alattunk élő dörömbölve járkál és ajtót csapkod hetek óta mióta beköltöztek és balhés arcok is vannak. Így nézve sokszor elgondolkozom hogy elköltözöm máshova ahol inkább fizetek kicsivel többet de legalább legyen már nyugalmam 10 óra melózás után.

2018. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Kimennék külföldre.
2018. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem vennék ki szobát, mert könnyű ám befürödni a lakótársakkal. A főbérlős meg külön szívás. Az más, ha ismersz valakit, és tudod hogy kivel költözöl össze. De még úgy is érhet meglepetés. Ha okés a lakótárs, és minden más is optimális, akkor sem költenék 80E-nél többet.
2018. jan. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken lakunk és 40+rezsit fizetünk egy garzonért. Én ennél többet nem szánnék erre, pedig megengedhetném magamnak, de egyszerűen ablakon kidobott pénz.
2018. jan. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Székesfehérv!ron laknék és inkább vonatbérletre költenék.
2018. jan. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán találkozik a valósággal az, hogy mennyit lennék hajlandó erre költeni. Inkább mennyit vagyok kénytelen. 50 + rezsit fizetünk Budapest vonzáskörzetében egy két szobás lakásért, illetve most költözünk saját lakásba hitellel, ami nem lesz sokkal több.

Így havonta a lakhatás télen max 90 ezer volt minden hónapban, de nálam már ez is verte olykor a biztit, pedig ez baromi kényelmes volt így a jelenlegi árakhoz képest.

Egyszerűen nem szabad belegondolni éves szinten mennyi pénzt adsz a tulajnak és ennyi. Szerintem ebből a fizuból max egy 100-ast költenék lakhatásra, a többiből élnék és igyekeznék spórolni belőle amikor lehet.

Ha belegondolok, amikor felkerültem Budapestre nettó 150-et kerestem. Volt egy lakótársam, így havi 45 volt kb. a lakhatás, illetve 20-at mindig fizettem lakástakarékba, 3-at egészségpénztárba és sosem szenvedtem hiányt semmiben. Ma már jelentősen több a fizum és nehéz elképzelni hogy ment ez ilyen simán, de ment...

2018. jan. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit, banki hitelre megvennék valami olcsó lakást. Amíg kéne addig fizetném a törlesztést amikor meg költözni akarnék akkor eladnám. 8 millióra a törlesztő 15 évre 51 ezer, 20 évre 41. Budapest kevésbé értékes negyedeiben meg egyre jobban emelkednek az ingatlan árak, szóval jó esélyed lenne még pár év után is plusszal kiszállni hát még ha tényleg leülöd a 15-20 évet.
2018. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
120 + rezsi egy garzonra/kis lakásra.
2018. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!