Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a teendő ilyenkor?

Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Fél éve élek egy albérletben. A tulajdonossal nem jövök ki túl jól, mivel elég sok minden rossz a lakásban, pl. folyik a wc hónapok óta, nem képes megcsinálni, pedig az ő lakása, ezért fizetek. Pár hónapja észrevettem, hogy a lakásban ágyi poloska van, már szanaszét csíptek. Az ünnepekre hazajöttem a szüleimhez (elég messze lakok tőlük, így nem tudok gyakran jönni), azt ígérte a tulaj, hogy hív rovarirtót, két ünnep közt megcsináltatja, de semmi nem lett ebből, sőt még én lettem megvádolva, hogy biztos én vittem be a lakásba. Neki most köteles lenne megcsináltatni, nem? 20 évig egyszer sem találkoztam ezzel a poloskával a szüleim házában, szóval az kizárt, hogy én vittem volna oda. Kb. 20000 Ft egy ilyen irtás, sajnos én ha akarnám sem tudnám most ezt megfizetni. Mit tegyek? Kérlek segítsetek! 22/N
2018. jan. 2. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Hát én már rég elköltöztem volna, az tuti.
2018. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem keress másik albérletet.

A wc megcsináltatása tényleg a tulajfeladata lenne.

Valószínűleg csak pár ezer ft-os probléma lenne, de ha erre nem költ akkor másra se fog.


Az ágyi poloskát viszont valóban te vitted be vagy az egyik szomszédtól jött át.

Ahogyan írtad is pár hónapja vetted észre, tehát beköltözésnél nem volt.


Én is vittem már haza ágyi poloskát a cégemtől kapott téli ruha bélésében volt benne, szerencsére észrevettem mikor átnéztem otthon a ruhákat és nem tudtak szétmenni a lakásban.


De bárhol össze szedhetted, munkahelyen, kávézóban vagy valamelyik ismerősödnél.

Arra figyelj oda, hogy csomagban, vagy ruhában nehogy haza vidd illetve ha esetleg költözöl ne vidd át a ruhák között őket az új helyre.

2018. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hívj ki irtót és kérj számlát. Az összeget vond le a lakbérből.

Ugyanez a wc szerelés is.


Addig is, vegyél Biokill-t (mezögazd boltban tuti van, én rossmannban is láttam már)és fújj át vele minden rést, bútort, ruhát!! Minden mosogépbe, minimum 60fokon, de a 90 jobb.

2018. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!